Včera na našom území pustošili dve mimoriadne silné búrky, informuje meteorologický portál iMeteo. Jedna vyčíňala na západnom Slovensku v oblasti Trnavy. Priniesla silný vietor, ktorý v oblasti Malých Karpát vyvracal stromy a ohrozoval majetok tamojších obyvateľov. Búrka postupovala smerom k východu a zasiahla aj festival Grape, kde sa približne 25-tisíc ľudí muselo vysporiadať s vetrom a intenzívnou bleskovou aktivitou.

Druhá intenzívna búrka so silným vetrom sa vyskytla severne od Prešova, kde taktiež vyvracala stromy. „Cesta medzi Ostrovanmi a Ražňanmi sa pre popadané stromy stala neprejazdnou,“ informovalo iMeteo.

Vyzerá to, že sa niektoré okresy budú musieť pripraviť na zrážky aj dnes, v ojedinelých prípadoch aj intenzívne. Podľa meteorologického radaru je ohrozený najmä Bratislavský a časť Trnavského kraja.

Aktuálnu polohu búrok a iných zrážok môžete vďaka meteorologickému radaru sledovať >>TU<<

Meteorologický radar počasia slúži na zistenie aktuálnej polohy zrážok, vďaka čomu môžete zistiť aké bude počasie a kde sú zrážky. Vďaka radaru viete aktuálny stav počasia a blížiace sa zrážky nad konkrétne oblasti. Radar sníma rozloženie dažďa a snehu, vrátane detekcie bleskov a tie zobrazuje na mape.

Prečítajte si tiež: