Prechod Slovenska do červenej farby by znamenal aj koniec testovania každých 7 dní. Aj to môže byť podľa analytikov dôvod, prečo to vláda nedopustí.  „Nedovolili ste prejsť zo šialeného 7-dňového pravidelného testovania v dnes v podstate žltých, ružových okresoch a prinajhoršom červených okresoch na 14-dňové testovanie. Ste posadnutí testovaním bezpríznakových neinfekčných občanov, lebo máme nakúpené AG testy v počte 30 mil. za viac ako 100 mil. eur a treba ich minúť," kritizujú analytici.

Červená fáza ďalej predpokladá posun zákazu vychádzania z 20.00 na 21.00. Športový automat naviazaný na covid automat v červenej fáze ruší počet detí 6+1 pri športe v exteriéroch .„ Ale k tomu nedôjde. Budeme sa motať na ihriskách pri 800 m2 siedmi s počtom 115 m2 na 1 dieťa so 7-dňovým testom a v obchode sa v INTERIÉRI bude tlačiť na rovnakej ploche rovných 7 ľudí na takej ploche, ako má v exteriéri vyhradené 1 dieťa. O autobuse, kde netreba test ani nepíšeme," dodali. 

Podobných uvoľnení sa teda zatiaľ nedočkáme. Vláda však oznámila otvorenie terás a fitnescentier. „Dobre ste to dali a ešte ste sa dnes potľapkali po pleci. Tak terasy a fitnes sú priorita. Školy, elektívne operácie, netestovanie tých, čo z toho majú nervy, nemožnosť voľby typu vakcíny, lebo z toho niektorí majú nervy, nemožnosť stretávania sa rôznych domácností - to vám neprekáža. A ešte to pritvrdíte 26. apríla asi 7-krát predĺžením núdzového stavu?" pýtajú sa analytici. 

Mohlo by vás zaujímať: