Tip na článok
Tip na článok
Na archívnej snímke z 18. marca 2022 tri Ukrajinky s kuframi prichádzajú do prijímacieho centra pre utečencov v nemeckom meste Ellwangen. Väčšina z jedného milióna Ukrajincov, ktorí po ruskej invázii utiekli do Nemecka, sa tam cíti byť vítaná. Približne 37 percent z nich by sa pritom chcelo v Nemecko usadiť natrvalo alebo tam stráviť aspoň niekoľko rokov. Vyplýva to z prieskumu, ktorého vypracovanie podporila aj nemecká vláda. Prieskumu sa zúčastnilo 11.225 ukrajinských u
Európska únia vo štvrtok schválila predĺženie dočasnej ochrany pre ľudí utekajúcich pred útočnou vojnou Ruska proti Ukrajine. Utečenci tak môžu v bloku zotrvať do 4. marca 2025, teda o rok dlhšie, ako sa pôvodne plánovalo.
Ilustračná fotka
Dva po sebe nasledujúce roky extrémneho otepľovania v Alpách zničili desať percent objemu švajčiarskych ľadovcov – rovnaké množstvo, aké sa stratilo v troch desaťročiach pred rokom 1990, ukázala štúdia zverejnená vo štvrtok. (Ilustračné foto)
Rusko vo štvrtok ohlásilo plány na zvýšenie vojenských výdavkov v budúcom roku o takmer 70 percent. Vyplýva to z dokumentu zverejneného ministerstvom financií.
Russian President Vladimir Putin listens to Alexei Komissarov, Rector of RANEPA, CEO of the Russia - Land of Opportunity platform during a meeting in Moscow, Russia, Tuesday, Sept. 26, 2023. (Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Traja ľudia zahynuli v noci na štvrtok vo Švédsku pri rôznych incidentoch v čase, keď krajinou otriasa vlna násilia spojená s bojom medzi znepriatelenými zločineckými skupinami.
Diskusná relácia
Doprava v Bratislave a okolí sa vo štvrtok na niektorých miestach komplikuje. Vodiči si postoja v kolónach aj 30 minút. Informuje o tom Zelená vlna RTVS. (Ilustračné foto)
Docentka Ľubomíra Fábryová hovorí o problémoch, ktoré obezita spôsobuje.
Traja ľudia utrpeli vo štvrtok zranenia pri dvoch rôznych streľbách v holandskom meste Rotterdam, uviedla polícia a miestne médiá. Strelca zatkli po tom, čo sa ukryl v nemocnici.
Politológ Řádek: Voľby sú aj o miliónoch euro. Štát má výdavky, strany budú rátať zisky!
WA 11 New York - Burzový maklér sleduje na televíznej obrazovke správy po zasadnutí americkej centrálnej banky (Fed) na newyorskej burze 30. januára 2019. Fed ponechala úrokové sadzby nezmenené a zároveň uviedla, že čo sa týka budúceho zvyšovania sadzieb,
Troch učiteľov a najmenej jednu ďalšiu osobu pobodal nožom tínedžer v škole na juhu Španielska. Napísala o tom agentúra Reuters s odvolaním na miestnu políciu. (Ilustračná foto)
Cez leto je v uliciach Macao poriadne dusno.

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.