Ale čo ak nebudeme mať na nové auto dostatok peňazí? Ako riešiť túto situáciu? Alebo budeme nutne potrebovať finančné prostriedky na rekonštrukciu bytu či domu? Či už to bude potreba alebo túžba urobiť si radosť kúpou niečoho nového, ponúkajú sa nám isté riešenia a možnosti vo forme pôžičiek či úverov. Treba si opäť urobiť prieskum a zistiť, ktorá ponuka je pre nás najvýhodnejšia.

Viacero možností na výber

Pôžičky ponúkajú banky, ale aj nebankové spoločnosti. Aj pri tomto výbere existuje viacero faktorov, napr. nebankové pôžičky využívajú ľudia, ktorí nevedia zdokladovať svoj príjem alebo majú záznam v registri dlžníkov. Nebankové spoločnosti nepreverujú klienta, poskytujú úvery či pôžičky prakticky všetkým, ale samozrejme, veľakrát za veľmi nevýhodných podmienok pre klienta, ako sú napr. vysoké poplatky, vysoké splátky, príliš vysoký úrok, atď. Výhodou je rýchle vybavenie úveru a finančné prostriedky zhruba do 24 hodín na účte klienta od podpisu zmluvy.
V prípade úveru alebo pôžičky od banky, typickým bankovým produktom je bezúčelový úver, ktorý môžeme použiť prakticky na čokoľvek. Nevýhodou je zdĺhavé dokladovanie a možno aj dlhší čas schvaľovacieho procesu. Plusy sú najmä v nižšom úroku a nižšej mesačnej splátke v porovnaní s nebankovou pôžičkou.
Špeciálnu možnosť tvorí leasing, ktorý poskytujú predajcovia automobilov. Výhodou je nižší úrok a menej dokladovania. Postačia nám len dva doklady totožnosti. Nevýhodou je, že pokým neuplynie leasingová zmluva a splatenie splátok, nie sme majiteľmi auta. Majiteľom počas trvania leasingovej zmluvy a nesplatenia všetkých splátok je stále leasingová spoločnosť.

Výhody pôžičky alebo úveru na auto:

  • Výhodný úrok
  • Kúpou auta sme hneď majiteľmi auta
  • Žiadna akontácia
  • Pevná výška mesačných splátok počas celej doby trvania úveru

Porovnávacie portfólio

Ak potrebujete pôžičku a nemáte dostatok času venovať sa porovnávaniu jednotlivých ponúk a možností, tak vyskúšajte Hyperfinancie.sk. Ide o webový portál, ktorý Vám pomôže porovnať jednotlivé typy pôžičiek tak, aby ste si vybrali tú, ktorá Vám najviac vyhovuje. Ušetríte tak nielen čas, ale určite aj peniaze.
V ponuke portálu nájdete viacero typov a druhov pôžičiek, ktoré si môžete navzájom porovnať a zároveň aj niektorú z nich vybrať. Prispôsobí sa Vašim kritériám a vyhľadá najideálnejšiu pôžičku pre Vás ako ušitú na mieru.