Väčšinou sa návšteva tejto časti Slovenska skončí prehliadkou nášho hlavného mesta. Pokúsime sa vás však presvedčiť o tom, že táto časť Slovenska je vhodná aj na dovolenku s rodinou.

Sériu článkov o rodinných dovolenkách na Slovensku vám prináša portál ZľavaDňa.

Prečo práve Podunajská nížina?

Keďže ide o nížinu, vysokohorské štíty tu nenájdete. Opak však platí napríklad pre milovníkov cyklistiky. Keďže ide o rovinatý kraj, nenáročné cyklotúry zvládnu aj menšie deti. Tento región je bohatý aj na prírodné či umelé kúpaliská, ale aj na vinohrady, či agroturistiku, ktoré je pre deti ideálna.

Ilustračné foto.
Zdroj: ZľavaDňa

Ak máte s rodinou v obľube históriu a objavovanie, na skok tu máte až 3 významné historické mestá. Nitru, centrum Nitrianskeho kniežactva, Trnavu, slovenský Rím, či Bratislavu, ktorá bola niekoľko storočí hlavným aj korunovačným mestom Uhorska. Všetky mestá máte od seba vzdialené na približne hodinu cesty a v nich je množstvo atrakcií či podujatí pre celú rodinu, vrátane bohatého letného programu.

Ilustračné foto.
Zdroj: ZľavaDňa

Slnko, voda, oddych

Galanta sa môže popýšiť v priemere 50 letnými dňami za rok. Za slnkom a vodou tak nemusíte cestovať do zahraničia. Stačí si len vybrať ubytovanie s vonkajším bazénom, aby sa deti zabavili a o letnú pohodu máte postarané. Presne takým miestom je napríklad Penzión Viktória. Okrem príjemného ubytovania tu nájdete aj relaxačné centrum s vnútorným i vonkajším bazénom.

Ilustračné foto.
Zdroj: ZľavaDňa

Náročnejší dovolenkári môžu zase využiť štvorhviezdičkový hotel Galanta a doplniť ho návštevou niektorého jazera, alebo kúpaliska v okolí Galanty. Takým kúpaliskom môže byť napríklad Vincov les, alebo RetroThermal Diakovce. V prípade, že vám nevadí cestovanie, môžete navštíviť aj aquapark v Trnave, ktorý je vzdialený približne 20 minút jazdy autom. Tu sa deti vybláznia do sýtosti.

Ilustračné foto.
Zdroj: ZľavaDňa

Program pre všetkých

V prípade, že budete mať už kúpania dosť, môžete sa poobzerať aj po aktivitách v prírode. Pri Galante sa napríklad nachádza Ranč na striebornom jazere, ktorý je ideálnym miestom na návštevu s deťmi. Okrem krásnej prírody s jazerom vás tu privítajú kone, či turistická vyhliadka. Deti tak môžu spoznať aj život na farme.

Ideálnym miestom na celodenný výlet jeBratislava. Na rýchlu prehliadku historických pamiatok môžete využiť Prešporáčik – vláčik pre turistov, ktorý ocenia najmä deti a zároveň vás pohodlne prepraví po najväčších lákadlách Bratislavy. Určite nevynechajte ani návštevu legendárneho Ufa s najlepším výhľadom na Bratislavu, či galériu ilúzie Multium.

Ilustračné foto.
Zdroj: ZľavaDňa

Podobne bohatý program môžete zažiť aj pri návšteve Trnavy, či vzdialenejšej Nitry. Okrem toho v regióne nájdete množstvo malých vinárstiev a kaštieľov. Jednoducho, nudiť sa tu určite nebudete.