Sériu článkov o rodinných dovolenkách na Slovensku vám prináša portál ZľavaDňa.

Prečo naši severní susedia?

Poľsko nie je známe len krowkami a pirôžkami, ale aj krásnou prírodou, množstvom zábavných a národných parkov. Malí aj veľkí milovníci turistiky už určite navštívili Národný park Pieniny. Z poľskej strany však vyzerá úplne inak.

Ak máte s rodinou v láske históriu a objavovanie nových zážitkov, na skok máte hneď niekoľko zaujímavých miest. Historický Krakov, či centrum goralskej kultúry Zakopane. Nájdete tu množstvo atrakcií či podujatí pre celú rodinu, vrátane bohatého letného programu.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zlavadna.sk

Jedným z najobľúbenejších miest v Zakopanom je vrch Gubałówka, na ktorú sa dostanete aj s tými najmenšími členmi rodiny pohodlne lanovkou. Na vrchu sa môžete tešiť na jedinečné výhľady na celé Zakopane a panorámu Tatier a Pienin. Veľkých aj malých milovníkov adrenalínu určite poteší bobová dráha a lanové centrum. No a pre tých najmenších je tu detské ihrisko so šmykľavkou a pieskoviskom.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zlavadna.sk

Oddych a relax v Tatrách

Zobudíte sa, otvoríte oči, pozriete sa z okna a pred vami sa rozprestierajú monumentálne štíty Tatier. Pre tieto výhľady sa oplatí ubytovať v ich blízkosti. Náročnejší dovolenkári môžu využiť štvorhviezdičkový Hotel Montfort, ktorý je vzdialený len 5km od poľských hraníc. Celá rodina si tu oddýchne vďaka šiestim druhom sáun a vírivke. V bazéne sa zase vybláznia tí najmenší, na ktorých tu čaká šmykľavka priamo do vody.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zlavadna.sk

Pokiaľ však chcete bývať priamo u našich severných susedov ubytujte sa napríklad vo Willa Maria, kde sú izby zariadené v horskom štýle, aby dokonale ladili s malebným prostredím Tatier. Deti sa tu môžu do sýtosti vyhrať v detskom kútiku.

Zábava pre celú rodinu

K letnej dovolenke rozhodne patrí voda. Len pár kilometrov od našich hraníc sa nachádza vodný raj pre celú rodinu. V Termy Szafalary  na vás čakajú 4 bazény, množstvo vodných trysiek a gejzírov. Deti sa určite vybláznia vo vnútorných aj vonkajších bazénoch, na toboganoch alebo šmykľavke.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zlavadna.sk

Radosť a úsmev na detských tvárach určite vyčaríte návštevou zábavného parku Rabkoland. Deti sa do sýtosti vyšantia na desiatkach jedinečných atrakcií, kolotočov či v novej horskej džungli. Kopec zábavy si tu užijú naozaj deti všetkých vekových kategórii. Dokonca nájdete v zábavnom parku aj najmenšiu horskú dráhu pre deti od 85 cm.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zlavadna.sk

Tak čo? Už sa balíte a plánujete cestu smerom na sever? Sme si istí, že nebudete sklamaní a Poľsko sa stane jednou z tých destinácii, ktoré budete s radosťou odporúčať známym. A nezabudnite nakúpiť krowky! Tie predsa milujú nie len tí najmenší :)