Prečítajte si pár dôvodov, vďaka ktorým na rodinnej dovolenke na Liptove necháte svoje srdce spokojného dovolenkára. A nebude to len vďaka vynikajúcim haluškám :)

Sériu článkov o rodinných dovolenkách na Slovensku vám prináša portál ZľavaDňa.

Príroda ako z rozprávky

Z jednej strany hotela môžete mať výhľad na majestátne štíty a z druhej na lúky, polia a lesy. Práve touto rozmanitosťou je Liptov tak typický a obľúbený. Nájdete tu skvelé príležitosti na turistiku, ktorú bez problémov zvládnu aj deti – ponuka trás je totiž naozaj bohatá.
Za návštevu určite stojí Jánska dolina - jedna z najkrajších v Nízkych Tatrách. Prechádzku lesom tu zvládnu aj deti, starší ľudia či rodiny s kočíkmi (dá sa ísť po asfaltovej ceste). Náročnejší turisti si však tiež prídu na svoje, výber turistických trás je tu bohatý. Cestou do doliny sa určite zastavte pred obcou Uhorská Ves. Nájdete tu prírodný minerálny prameň Uhorčianka, kde si môžete zadarmo načapovať vodu, ktorú tu pili už od roku 1500.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zlavadna.sk

Náročnejší dovolenkári určite ocenia relax v Hoteli FIS Jasná**** ,kde ich čaká luxus priamo pod Chopkom. Po návrate z túry určite dobre padne oddych vo wellness, ktoré tu budú mať k dispozícií neobmedzene.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zlavadna.sk

Za návštevu stojí aj Račkova dolina, cez ktorú vedie žltá turistická značka od Nižnej lúky po Račkovo sedlo. V tom prípade odporúčame ubytovanie v Horskej Chate OREŠNICA, kde nájdete všetko potrebné pre aktívny oddych.

Potulky históriou

Liptov vás očarí aj množstvom zaujímavých múzeí, s ktorými si dokážete spestriť svoju dovolenku. V Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši vás čaká úžasná 3-poschodová expozícia na obrovskej ploche až 1400 m². Deti tu spoznajú chránenú prírodu a dozvedia sa zaujímavosti o zvieratách, jaskyniach aj našich horách.
Nad vodnou nádržou Liptovská Mara nájdete jednu z najvýznamnejších archeologických lokalít Liptova - Archeoskanzen Havránok. Ak vaše deti milujú hrady, na brehu rieky Váh ležia zrúcaniny strážneho hradu Likava. Alebo navštívte Múzeum Čierny orol, kde sa nachádza zaujímavá expozícia poľovníctva a rybárstva - čo ocenia zasa rodičia alebo starí rodičia. Rodinné vstupy na tieto krásne miesta nájdete na  ZľavaDňa.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zlavadna.sk

Pre kúpanie ako stvorený

Kúpanie počas leta už k Liptovu patrí ako slaninka na halušky. Nájdete tu dva najväčšie aquaparky ale aj najväčšiu vodnú priehradu na Slovensku. Liptovská Mara leží v objatí Roháčskych vrchov, Západných aj Nízkych Tatier. Okrem vychýreného kúpania je však Liptovská Mara aj obľúbeným strediskom letnej turistiky. Na jej brehu leží napríklad ZOO Kontakt, kde si detičky môžu pohladkať aj nakŕmiť krásne zvieratká.

Ilustračné foto.
Zdroj: Zlavadna.sk

 

Spoznajte Liptov z inej dimenzie

Zabaviť deti na rodinnej dovolenke dá niekedy poriadne zabrať. Ešteže na Liptove nie je o zaujímavé miesta a atrakcie žiadna núdza. S rodinkou sa o tom presvedčíte, ak spolu zavítate do Obrova - tajomného miesta obra Čutka, kde sa zabavia malí aj veľkí. Navyše si tu môžete požičať aj e-bicykel alebo e-kolobežku a prebrázdiť Liptov krížom-krážom. Fascinujúci svet optických klamov ILUSIA je zasa zvláštne miesto, kde si prečítate noviny na vrchole mrakodrapu, pohladkáte slona alebo si môžete zatelefonovať na dne bazéna. Na takéto zážitky vaše deti len tak nezabudnú.

Ako vidíte, Liptov je skutočne nádherné miesto, kde si budete zo svojej letnej dovolenky užívať každý jeden deň. Svojou rozmanitosťou a krásou učaruje celej rodine. Či už ste vášniví turisti, lovci zážitkov alebo najradšej oddychujete pri vode, Liptov vám ukradne srdce už naveky.