Tip na článok
KAREL GOTT a dôležité udalosti jeho života: Otestujte sa, ako dobre ich poznáte!
Tip redakcii Diskusia () Zdieľať článok
Tip na článok

A toto O KARLOVI GOTTOVI viete? Otestujte sa, ako poznáte udalosti jeho života!

Karel Gott bol idolom viacerých generácií.
Foto: Anna Olvecká

6.10. 19:00 Bol legendou, ktorú poznali mladí i starší. Ako mnohí tvrdili, Karel Gott (+ 80) bolo to najvzácnejšie, čím sa Československo prezentovalo vo svete. Aj keď tu bol s nami 80 rokov a zdalo by sa, že sme o ňom všetko vedeli, možno sme už na niektoré udalosti jeho života pozabudli. Čo si o ňom pamätáte vy?

Karel Gott ako rozkošné bábätko.

1/10 Kde sa Karel Gott narodil?

Karel Gott

2/10 Karla Gotta sme všetci poznali ako speváka, lenže jeho pôvodné povolanie bolo iné. Aké?

Foto: abl, abl
Karel Gott zomrel 1. októbra krátko pred polnocou. Bojoval s akútnou leukémiou. V roku 1966 vyhral historicky prvú Bratislavskú lýru.

3/10 Spev a hudba boli pre Karla Gotta obrovským lákadlom. Popri práci začal v roku 1957 vystupovať. Kde dostal prvé angažmán?

Karel Gott

4/10 Karel Gott sa stal veľmi rýchlo obľúbeným spevákom. Už v roku 1963 získal prvého Zlatého slávika. Za ktorú pieseň ho dostal?

Foto: Profimedia, aha!
Karel Gott v klipe k piesni Zdvorilý Woody.

5/10 Známy je akčný klip Karla Gotta, v ktorom sa pohybuje medzi stádom kráv. V piesni spieva o kovbojovi, o jeho trápeniach a radostiach so stádom. Ako sa volal kovboj?

Karel Gott v roku 1973

6/10 Po Novembri 1989 mnohí na Karla Gotta zanevreli a označovali ho za speváka poplatného socializmu. Až postupne vychádzalo najavo, že mnohým kolegom, ktorí mali zakázané vystupovať, pomáhal. Sám mal problém s jednou piesňou. S ktorou?

Foto: archív, facebook K. G.
Slávny filmový muzikál Kdyby tisíc klarinetů z roku 1964.

7/10 Karel Gott sa objavil aj vo filme - obyčajne hral sám seba. V ktorom filme sa objavil prvý raz?

Karel Gott v rozprávke Keď draka bolí hlava. Na fotografii je s obomi dcérkami, ale hrala s ním iba staršia Chralottka (vpravo).

8/10 Naposledy si Karel Gott zahral vlani v rozprávke Keď draka bolí hlava. Účinkoval v nej aj s dcérou Charlottkou. Ktorá slovenská herečka stvárnila jeho partnerku?

Foto: archív, archív
Karel Gott so staršími dcérami Dominikou (vľavo) a Luciou.

9/10 Karel Gott mal štyri dcéry: Dominiku (46), Luciu (32), Charlotte Ellu (13) a Nellu Sofiu (11). Mamou posledných dvoch je Ivana Gottová, rodená Macháčková. Aké povolanie mali mamy prvých dvoch dcér?

Karel Gott počas koncertu  pri príležitosti jeho 70. narodenín.

10/10 Karel Gott bol predovšetkým úžasný spevák. Na konte má stovky úspešných skladieb. Koľko sólových hudobných albumov (platní) vydal?

Foto: super.cz, BLESK
Hrať znova Ďalšie kvízy
PlusTV

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.