Tip na článok

Spoznáte ich? Bývalé detské hviezdy sa poriadne zmenili - dvojku neuhádnete, päťka vás zaskočí!

Spoznáte detské filmové hviezdy?
Foto: archív

23.2. 19:00 Pred kamerami sa objavili už v detstve. Všetci ich obdivovali - a zrejme právom, veď väčšina detských hviezd pri herectve aj ostala. Lenže za tie roky sa zmenili. Spoznáte ich? A čo viete o ich filmoch a živote? Otestujte sa!

Shirley Temple

1/10 Malé americké dievčatko diváci milovali. Ako šesťročná získala Oscara, zarábala tisíce dolárov. Pomerne mladá však skončila s filmovaním a dala sa na politiku. Kto to je?

Jiřina Bohdalová

2/10 Geniálna česká komička takisto hrala už v detstve. Prvý raz sa objavila vo filme Pižla a Žižla na cestách, mala 6 rokov. O ktorú herečku ide?

Foto: archív, extra.cz
Maculay Culkin

3/10 Kto by si nepamätal nezbedníka z filmov Sám doma! Macaulay Culkin však patrí k tým, ktorým detská sláva skôr ublížila, veď zápasil s alkoholom a drogami. Ako sa volala jeho postava v Sám doma?

Film Vražda môjho otca, kde hral Ellijah Wood, predstaviteľ Froda.

4/10 Chlapček s výraznými očami - na zábere z filmu Vražda môjho otca - sa preslávil až v dospelosti. Hral jednu z hlavných postáv v trilógii Pán prsteňov. Ktorý herec to je?

Foto: archív, archív
Drew Barrymore vo filme E.T. Mimozemšťan

5/10 Pôvabné dievčatko patrilo k záchrancom vesmírneho stvorenia vo filme E.T. – Mimozemšťan. Neskôr ju viac ako herectvo preslávil boj s rôznymi démonmi. Ako sa táto herečka volá?

Christine Ricci v seriáli Rodina Addamsovcov.

6/10 Morbídna Rodina Addamsovcov je priam legendárna! Jednu z hlavných úloh tu hrala ďalšia detská hviezda - Christina Ricci. Ako sa volala jej postava?

Foto: archív, archív
Tomáš Holý

7/10 Veľkou československou detskou hviezdou bol Tomáš Holý. Neskôr síce s herectvom skončil a chcel sa venovať inej profesii, ako 21-ročný však zomrel pri havárii. Čo študoval?

Mahulena Bočanová a jej dcéra Márinka.

8/10 Prvý raz sa objavila česká herečka Mahulena Bočanová ako dievčatko v seriáli Chalupári. Mahu, ako ju volajú, hrá dodnes. Má už 18-ročnú dcéru, ktorá trpí autizmom. Ako sa dcéra volá?

Foto: archív, archív
Zuzana Tlučková v Zlatej bráne.

9/10 Aj na Slovensku máme niekoľko detských hviezd . Jedna z nich začínala v hudobnom programe košickej televízie Zlatá brána a dnes je známa najmä ako susedka. Ako sa volá? ako

Peter Kočiš

10/10 K hereckým talentom patrilo aj toto útle chlapča (vľavo). Dnes 54-ročný herec a moderátor sa pred kamerou prvý raz objavil ako 5-ročný. Ako sa volá?

Foto: SME/Korzár, archív
Hrať znova Ďalšie kvízy
PlusTV

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.