Tip na článok
Málokto vie na toto odpovedať! Otestujte sa, ako dobre poznáte miesta spojené s Karlom Gottom
Tip redakcii Diskusia () Zdieľať článok
Tip na článok

Málokto vie na toto odpovedať! Otestujte sa, ako dobre poznáte miesta spojené s Karlom Gottom

Karel Gott pred zámkom Moritzburg, kde nakrúcali rozprávku Tri oriešky pre Popolušku.
Foto: Ahaonline.cz

13.10. 19:00 Bol legendou, ktorú si vážili viaceré generácie! Karel Gott, ktorý zomrel 1. októbra, bol hviezdou v Československu, aj v zahraničí. O jeho živote a práci vieme veľa. Ako však poznáte miesta, ktoré sú s ním navždy spojené?

Plzeň, divadlo Josefa Kajetána Tyla

1/10 Karel Gott sa narodil 14. júla 1939 v Plzni. Mesto bolo rodiskom mnohých umelcov. Po kom je pomenované mestské divadlo?

Slovanský dům v Prahe

2/10 Spevák sa prvý raz objavil na súťaži Hľadáme nové talenty v roku 1958. Súťaž sa konala v známej budove v Prahe. V ktorej?

Foto: archív, Ondrej Korinek
kaviareň Slavia v Prahe

3/10 Prvé angažmá dostal Karel Gott v pražských kaviarňach Alfa, Vltava a Astra. Ktorá iná pražská kaviareň je však známa tým, že sa tam často stretávajú umelci?

meste Sopoty v Poľsku

4/10 Prvý zahraničný zájazd doviedol Karla Gotta do Poľska. Bolo to v roku 1961. Ako sa volá poľské mesto, kde sa koná známy hudobný festival?

Foto: archív, archív
hotel Braňa Hronca

5/10 Jeden z prvých veľkých úspechov Karla Gotta bola zlatá Bratislavská lýra za pieseň Mám rozprávkový dom. Do našej metropoly sa spevák vždy rád vracal. Spával často v hoteli nášho hudobníka. Ktorého?

Las Vegas v USA

6/10 V roku 1967 účinkoval Karel Gott pol roka v americkom Las Vegas. Dnes je to mesto hriechu, slastí a zábavy, v roku 1848 ho však osídlila skupina ľudí novovzniknutého náboženstva. Kto to bol?

Foto: archív, archív
Rio de Janeiro

7/10 V roku 1968 zabodoval Karel Gott s hitom Lady Carneval v brazílskom Rio de Janeiro. Ktorý druh tanca je pre mesto a jeho karnevaly typický?

Vila Betramka, Praha

8/10 Karel Gott roky žil vo vile na ulici s názvom Nad Bertramkou na pražskom Smíchove. Samotná Bertramka je historická vila, ktorá hostila aj legendárneho muzikanta. Ktorého?

Foto: archív, archív
Verejná rozlúčka s českou hudobnou legendou Karlom Gottom. Davy priaznivcov neváhali stáť v rade aj celú noc, aby sa mohli rozlúčiť medzi prvými. Počas celého dňa do paláca Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe prúdili tisíce fanúšikov, aby sa rozlúčili so svojim idolom.

9/10 Verejnosť sa s Karlom Gottom lúčila v piatok 11. októbra v Paláci Žofín. Ako sa volá ostrov, na ktorom palác stojí?

V Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtecha v Prahe je až 7 zvonov.

10/10 Rozlúčku s Karlom Gottom zavŕšila sobotná zádušná omša v Katedrále svätého Víta, Václava a Vojtecha na Pražskom hrade. Je tam sedem zvonov a ten najväčší sprevádzal spevákovu rakvu. Ako sa volá?

Foto: MATEJ KALINA, archív
Hrať znova Ďalšie kvízy
PlusTV

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.