Tip na článok

ČO O NICH VIETE? Sú známi a populárni: Poznáte úspešných hercov v práve vysielanom seriáli?

seriál Ohnivý kuře
Foto: TV Markíza

12.1. 19:00 Sú to hviezdy, ktoré diváci milujú. Objavujú sa v seriáloch, vo filmoch, i v divadle. Česká televízia Prima ich obsadila do úspešného seriálu Ohnivý kuře, ktorý teraz vysiela slovenská televízna stanica Doma. Trúfnete si odpovedať na otázky zo súkromia týchto známych hercov?

Podoba, z ktorej mrazí. Jakub Prachař je na chlp podobný svojmu dedovi Iljovi Prachařovi, ktorý sa preslávil rolou Trautenberka v Krkonošských rozprávkach.

1/10 Seriál je najmä o dvojici kamarátov, ktorí si otvoria steak house. Michala „Mikea“ Beneša hrá Jakub Prachař. Rieši rozvod s Agátou Prachařovou a randí s modelkou Denisou Dvořákovou. Ako sa volá jeho slávny dedko?

herci Lenka Vlasáková a Jan Dolanský

2/10 Jakubovi Prachařovi sekunduje v druhej hlavnej úlohe Jan Dolanský ako Jan „Burák“ Bureš. Už takmer 18 rokov žije s herečkou Lenkou Vlasákovou, ktorá hrala vo filme Lída Baarová či seriáli Mária Terézia. Koľko majú detí?

Foto: Archív J. P., archív
Herečka Kristýna Leichtová

3/10 Seriál priniesol slávu i herečke Kristýne Leichtovej, ktorá hrala Kláru, filmovú partnerku Jakuba Prachaře. Zlé jazyky hovorili, že mali k sebe blízko nielen pred kamerou... Kde herečka žije?

herečka Lucie Polišenská

4/10 Seriálová Klára má vychytený podnik s kamarátkou Veronikou „Verunou“ Jíšovou, ktorú hrá Lucie Polišenská. V čom dievčatá podnikajú?

Foto: GWUZD PAVEL, archív
herci Petr Štěpánek a Zlata Adamovská

5/10 V seriáli účinkuje aj člen ďalšej významnej českej hereckej rodiny Petr Štěpánek. Aj vo svojej úlohe má problémy s láskou, ako ich mal aj v živote. Kto je teraz jeho manželkou?

herec Josef Polášek

6/10 Skvelé herectvo ukázal Josef Polášek ako Leoš Trébl. Tento herec účinkoval aj v reklamách. Viete, ktorá bola jeho prvá?

Foto: archív, archív
David Gránsky v seriáli Ohnivý kuře.

7/10 V seriáli Ohnivý kuře hrá i David Gránsky. Stvárnil rolu trochu podrazáckeho Leoša Trébla Juniora, spolumajiteľa hotela Grand. Je známy ako moderátor ktorého programu?

Dana Batulková so synom Jakubom Prachařom (vpravo).

8/10 V seriáli si zahrala celá rodina Prachařovcov: Jakub, jeho otec David Prachař, Davidova súčasná manželka Linda Rybová, aj jeho exmanželka, ktorá je mamou Jakuba. Ako sa herečka volá?

Foto: archív, archív
kuracie krídelká

9/10 Seriál sa točí okolo jedla. Vždy na konci každého dielu sa diváci dozvedia recept, ktorý sa v seriáli objavil. Kto vymyslel ohnivé kura?

Benátky nad Jizerou

10/10 Viete, v ktorom českom meste sa seriál nakrúcal? Pomôžeme: je pri meste Mladá Boleslav a filmári ho často vyhľadávajú. A čosi ho spája s iným známym miestom...

Foto: archív, archív
Hrať znova Ďalšie kvízy
PlusTV

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.