Motorový vlak smeroval z Košíc do Moldavy nad Bodvou a z neznámych príčin došlo pred nadjazdom k zrážke medzi ním a manipulačným vozidlom, ktoré slúži na posun vlakových súprav.

Došlo k vykoľajeniu

"K zrážke  došlo pri výjazde z Košíc, ale našťastie mimo stanice. Pri  nehode sa jeden z vagónov vykoľajil. Prvotné informácie hovoria o dvoch ľahko zranených osobách. Na mieste ošetrili jedného z cestujúcich  a rušňovodič sám vyhľadal lekársku pomoc,"uviedol pre Plus JEDEN DEŇ hovorca  ŽSR Michal Lukáč.

Motorový vlak sa zrazil  s manipulačným vozidlom.
Motorový vlak sa zrazil s manipulačným vozidlom.
Zdroj: Zomri

 

Hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč bol konkrétnejší.  Uviedol, že  zhruba o 14.13 hod. došlo na odchodovom úseku Železničnej stanice Košice.k stretu osobného vlaku  6420 s posunovacím rušňom. 

"Následne došlo k  vykoľajeniu jedného z vozňov. Ten  zotrval na kolesách, ale naklonený. Dychová skúška na požitie alkoholu bola u rušňovodiča negatívna," spresnil Kováč.

Zrážku vlakov  potvrdila aj krajská policajná hovorkyňa jana Mésarová. "Okolnosti nehody sú v štádiu vyšetrovania!"

 

Koplikovaná doprava

Zdôraznil, že nehoda ovplyvní dopravu  na železnici. " Vlaky  v smere na Žilinu budú premávať bez zmeny, zložitejšia situácia  však bude v smere  do Čiernej nad Tisou," povedal Lukáč, ktorý vyzýva cestujúcich, aby sa informovali o svojich spojoch u pracovníkov  železníc, ktorí im poskytnú potrebné informácie.  Výpadok vlakov nahtradia autobusovou dopravou.

Počet cestujúcich nie je známy

"O príčinách a  výške škody je ešte predčasné hovoriť, keďže na mieste sa nachádzajú všetky záchranné zložky a tiež zisťovatelia,"spresnil hovorca.

Zatiaľ nie je  známy ani presný počet cestujúcich, ktorí sa v momente zrážky nachádzali vo vlaku.  Podľa operačného dôstojníka KR HaZZ  v Košiciach z osobného vlaku evakuovali niekoľko desiatok cestujúcich.

Správu aktualizujeme!