Hoci výrastkovia tvrdili, že Vlada (13) pes pohrýzol bezdôvodne, video z mestských kamier, ktoré zverejnila TV JOJ zachytilo niečo iné. Skupina deti podišla k psovi uviazanému k stojanu na bicykle  a po prvotnom hladkaní, ho začali štípať, ba dokonca do neho kopať. Toto potvrdili aj svedkovia incidentu. Následkom nevhodného správania pes zaútočil a chlapca pohryzol do tvárovej časti. Dieťa  skončilo na chirurgii, kde absolvovalo šitie rán. Horkokrvní príbuzní však všetku vinu zvalili na majiteľku psa. Počkali si na ňu pred obchodom a v blízkom parčíku ju napadli.

Nemali zľutovanie

"Dostala som päsťou do tváre. Pamätám si len toľko ako som spadla na zem, nič viac. Zrejme som na chvíľu stratila vedomie. Svedkovia mi neskôr povedali, že ma mlátili hlava - nehlava, kopali do mňa a ťahali za vlasy," hovorí nešťastná Paťka. "Odvtedy chodím po vyšetreniach. Aj dnes som bola na CT.  Bolia ma uši, hlava, chrbtica, krk, vytrhali mi vlasy. Útok smerovali najmä na hlavu a oblasť krku. Mám problém so spaním," dodáva dievča.

Darček od matky

Pri bitke jej roztrhli striebornú retiazku. "Bol to darček od nebohej mamičky. Dobrí ľudia mi však pomohli nájsť všetky jej časti, už som si ju opravila,"  hladká si rukou vzácny šperk.

 

Vyhrážky pokračujú

Rodina chlapca jej ani s odstupom času nedá pokoj. "Bojím sa, keďže som sama doma. Mamičku nemám, zomrela pred tromi rokmi a otec chodí do Čiech na týždňovky. Momentálne je doma,  bojí sa o moju bezpečnosť. Teraz sa začali vyhrážať už aj jemu. Rozhodla som sa preto podať na útočníčky trestné oznámenie!"

Pes stratil trpezlivosť

Susedia dievčaťa nám prezradili, že odkedy sa to stalo, príbuzní chlapca svietia v noci Patrícii do okien, vykrikujú, vyhrážajú sa a ináč na ňu útočia. "Naozaj sú na vine deti, keďže videla som záznam. Chlapci Ryana najprv hladkali, ale potom mu ubližovali, toto už môj pes nevedel strpieť a zaútočil. Nikdy sa to nestalo, keďže doteraz sa správali k nemu slušne,"vysvetľuje dievča. 

Chlapec sa zotavuje

Zo zdroja blízkeho nemocnici v Snine sme sa dozvedeli, že zranený chlapec je ešte stále hospitalizovaný, ale má sa dobre."Hrá sa s mobilom a správa sa tak, ako keby sa nič nestalo," prezradil nám personál.

Polícia prípad preveruje

Vec riešia muži zákona. "Polícia na prípade intenzívne pracuje a preveruje všetky okolnosti za akých k zraneniu došlo. Vec objasňujeme ako priestupok proti poriadku v správe," informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik. 

 

Mohlo by vás zaujímať: