Potvrdil to hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

"Môžeme potvrdiť, že dňa 8. apríla bol obvinený P. B. príkazom prokurátora ÚŠP prepustený z kolúznej väzby, keďže pominuli jej dôvody. V predmetnej trestnej veci naďalej prebieha vyšetrovanie, preto ďalšie informácie nie je možné poskytnúť," uviedol Skladan.

 Prepustenie Brhela potvrdil aj jeho obhajca Michal Mandzák. "Môžem potvrdiť, že môj klient bol dnešného dňa prepustený na slobodu na základe našej žiadosti o prepustenie z väzby. V tejto súvislosti by som rád ocenil postoj dozorového prokurátora ÚŠP Ondreja Repu, ktorý sa zaoberal našou žiadosťou a vzhliadol ju dôvodnou," povedal advokát.

Brhela zadržali 29. januára spoločne s exšéfom finančnej správy Františkom Imreczem, bývalým šéfom IT sekcie finančnej správy Milanom G. a konateľkou IT spoločnosti Allexis Janou R. V rámci akcie bol obvinený aj Brhelov brat.

Štvorica je vo väzbe od 1. februára po rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Jozef Brhel je vo väzbe od 1. marca. Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.