„Keď si len na chvíľu predstavím, že by si pedofil stiahol fotku mojej dcéry z nevinného internetového portálu, na ktorom si vymieňame skúsenosti...“ rozohňovali sa mamičky v diskusiách.

Jedna z nich totiž objavila webovú stránku, na ktorej sa združujú česko-slovenskí pedofili.

Mamičky pobúrilo, že takáto stránka vôbec existuje. Ešte viac ich šokovalo, že pedofili na svojich profiloch používajú fotky malých dievčatiek a chlapcov a dokonca bez rozpakov uvádzajú, o aké deti majú záujem.

„Jediné, čo chcem, je byť s ňou, s mojou princeznou. Sledujem jej fotky, stále na ňu myslím, nejde s tým prestať,“ píše napríklad muž, ktorému sa vraj páčia dievčatá od štyroch do dvanástich rokov.

Nezmeníme sa

Mamičkám sa ozval Peter Kasz, ktorý je pedofil a administrátor stránky pre ľudí s touto úchylkou a ktorý sa objavil aj v diskusii na webovej stránke modrého koníka.

Takisto uvádza, že sa mu páčia dievčatká od štyroch rokov. Podľa jeho slov však nevyhľadal portál pre mamičky a nehľadal tam žiadne fotky. Zistil však, že na portáli diskutujú o pedofiloch.

„Vložil som tam komentár, že naším cieľom je osveta a pomoc ľuďom s erotickou náklonnosťou k deťom. Uviedol som, že maminkám sa tiež môže stať, že sa im narodí pedofilný syn,“ napísal nám po česky Kasz.

Matky vraj takto reagujú už len preto, že niekto z pedofilov napísal na ich stránku.


STRÁNKA PRE MAMIČKY: Zaregistroval sa na nej pedofil.

„Z pedofílie sa nedá vyliečiť, deti sa nám budú páčiť do konca života,“ dodal Kasz.

Pedofila zablokovali

Pedofila na stránke pre mamičky riešil už aj jej administrátor Mário Šmýkal. „Sledujeme príspevky používateľa a zablokovali sme mu prístup,“ povedal.

Zdôvodnil to tým, že pedofília a mamičky s deťmi sú nezlučiteľné svety.

Pozor na internet

Podľa sexuologičky Danice Caisovej netreba robiť paniku. „Od fotografií ku konaniu je ďaleko, mamičky nemusia mať strach. Ten vyvoláva skôr predstava, na čo slúžia pedofilovi fotky ich detí,“ myslí si. Pedofília nie je trestný čin. Stáva sa ním až vtedy, ak človek postihnutý deviáciou prekročí hranice.

„Pedofili pociťujú túžbu k deťom a nedá sa predpokladať, či sa ovládnu,“ tvrdí sexuologička. Všetko závisí od intelektu či osobnosti dotyčného. Polícia však varuje pred uverejňovaním fotografií detí na internete a sociálnych sieťach.

„Každé podozrenie z trestnej činnosti, aj v štádiu pokusu, treba čo najskôr oznámiť polícii. Tá ho preverí a rozhodne o ďalšom postupe,“ povedal Michal Slivka z policajného prezídia.