Čo deň, to iní susedia. V prízemnom jednoizbovom byte na Ulici Slobody sa denne striedali všelijakí ľudia. „Všetci asociáli a alkoholici sem chodili. Neustále sme volali políciu na nich, bol tu krik, neporiadok,“ hovorí jedna z obyvateliek bytovky.

Ako opisuje sused Laci, v osudné dopoludnie počul cez okno problémového bytu vyhrážky jedného z mužov, keď bol so psom von. „Kričal na toho staršieho, že to tu celé podpáli, aj sa tam bili, fackovali.“

Podľa našich informácií v byte plyn zavedený nebol, muž varil na propán-butánových fľašiach.
Zdroj: Lukáš Koco

Neprešlo ani pätnásť minút a vo svojom byte o dve poschodia vyššie zacítil Laci dym. „Hneď som zbehol dole, vykopol som dvere do ich bytu a vytiahol som toho najstaršieho muža medzi byt a schodisko. Hruď aj krk boli samé popáleniny,“ hovorí sused.

V čase, keď vtrhol do horiaceho bytu z neho cez okno vyskakovali dvaja muži. 28-ročný mal okrem popálenín na tele aj zakrvavenú tvár. Spolu s ďalším, 60-ročným popíjačom skončili v nemocnici. „Obidvaja boli v bezvedomí. Či sa nadýchali splodín horenia alebo o akú príčinu išlo, zatiaľ nie je známe,“ informuje Jana Matis Libová, hovorkyňa KR HaZZ v Košiciach.

AKO vyzerá ZHORENÝ BYT si pozrite >TU<

Podľa našich informácií v byte plyn zavedený nebol, muž varil na propán-butánových fľašiach. Tie ale mali z bytu vyniesť celé. Zrejme sa tak naplnili vyhrážky jedného z návštevníkov zhoreného bytu a išlo o úmysel, keďže centrum požiaru malo byť uprostred obývačky.

POLÍCIA v byte zasahovala aj DEŇ PRED POŽIAROM! Prečo? Čítajte ďalej ->