Súd o osude Renaty K. rozhodoval v utorok popoludní. "Sudca pre prípravné konanie rozhodol tak, že obvinenú vzal do takzvanej preventívnej väzby, teda pre dôvodnú obavu z pokračovania v trestnej činnosti. Väzbu bude vykonávať v Ústave na výkon väzby v Ilave. Sudca rozhodoval v neprítomnosti obvinenej, ktorá je hospitalizovaná v nemocnici. Prítomný bol jej obhajca, ktorý proti rozhodnutiu o väzbe podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať po predložení spisu Krajský súd v Trenčíne," povedal hovorca trenčianskych súdov Roman Tarabus.

Šokujúca rodinná dráma sa odohrala v sobotu večer, kedy sa Renáta podľa trenčianskej polície krátko po 20. hodine pokúsila usmrtiť svojho exmanžela Jána. "Počas toho, ako bol poškodený k obvinenej obrátený chrbtom a hral sa so svojím synom ho mala bodnúť nožom do oblasti chrbta a krku. Následne malo dôjsť medzi bývalými manželmi k zápasu, počas ktorého mala žena vysloviť aj slová "zabijem ťa"," povedala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Ján vzal na ruky syna a utekal k susedom, ktorých poprosil o pomoc. Podľa polície žena mužovi spôsobila viaceré zranenia na tvári, krku, pleci, chrbte aj na rukách. Rezné rany boli spôsobené aj malému Jankovi. "Obvinenej v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov," uzavrela K. Kuzmová.