Filipínec Henry (†36) žil a pracoval v Bratislave. Na Obchodnej ulici sa stal v skorých ranných hodinách svedkom obťažovania dvoch cudziniek, ktorým sa snažil pomôcť.

Za tento skutok zaplatil vlastným životom. Včera si ľudia uctili jeho pamiatku. V blízkosti miesta, kde sa tragédia odohrala, doniesli tam kvety a zapaľovali sviečky.

Smrť Henryho pobúrila viacero Slovákov.
Smrť Henryho pobúrila viacero Slovákov.
Zdroj: facebook Dana K.

Nad tragickým osudom mladíka neveriaco krútia hlavou. „Henry zomrel, pretože sa zastal dvoch napadnutých žien. Uprostred Bratislavy, v Starom Meste,“ píše užívateľka facebooku. Slováci sú zhrození aj z toho, že toto nie je jediný prípad násilia v bratislavskom Starom Meste. „Každý z nás pozná tieto príbehy, všetci voláme po väčšej bezpečnosti v našom meste, v Starom Meste zvlášť.“

Pod príspevkom začala diskusia
Pod príspevkom začala diskusia
Zdroj: facebook Dana K.

Slováci sa boja aj o vlastnú bezpečnosť v Starom Meste a niektorí sa vyjadrili, že cítia hanbu za to, čo sa v našej krajine stalo.

Filipínec Henry sa na ulici v centre Bratislavy zastal žien, ktoré obťažoval akýsi slovenský primitív, ktorý mal pocit, že je to tak v poriadku, že sa to tak môže. Henry sa zastal obťažovaných žien a teraz je mŕtvy, pretože ten, kto ženy obťažoval, si zrejme potreboval dokázať, že je chlap, že je väčší chlap ako nejaký Henry, ktorý sa opovážil vliezť mu do cesty. Dotyčný Slovák však svojím správaním v celom tomto príbehu niekoľkokrát ukázal, že chlap nie je ani trochu. Henry včera zomrel. Nevieme vyjadriť, ako veľmi nás to mrzí a ako veľmi sa hanbíme. Prepáč, Henry. Tisíckrát prepáč. Nemalo sa to stať a budeme sa snažiť robiť všetko pre to, aby sa už podobná situácia nezopakovala. (za foto ďakujeme @martinhojsik ) #inmemoryofhenry #allforhenry

Príspevok, ktorý zdieľa PSF/ženská platforma (@psf_zenskaplatforma),