V stredu popoludní zasahovala národná protikorupčná jednotka Policajného zboru v Košiciach, pričom zadržali pracovníčku košického inšpektorátu práce Veroniku C. (30). Ako ďalej nformoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, vyšetrovateľ ju obvinil zo zločinu prijímania úplatku a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

"Obvinená vykonávala inšpekciu práce v jednej z michalovských reštaurácií. V júli tohto roku reštauráciu navštívila a stretla sa s vedúcim prevádzky. Na stretnutí od neho žiadala úplatok za to, že kontrola dopadne v jeho prospech. Najskôr 4 000 eur, neskôr zľavila na 3 200 eur," povedal Slivka. Obvinená podľa polície nechala na seba telefónne číslo, aby jej zavolal, keď zoženie peniaze. "Mal na to dva týždne. Keď peniaze zohnal, stretli sa na parkovisku v blízkosti budovy košického inšpektorátu práce. Tu opäť požiadala spomínaný úplatok, ktorý aj prijala," uviedol hovorca.

Policajti podľa Slivku obvinenú zadržali na mieste a zaistili aj úplatok. Obvinená žena sa momentálne nachádza vo väzbe a v prípade dokázania viny jej hrozí trest až na 12 rokov väzenia.

Mohlo by vás zaujímať: