Naposledy ho videli v sobotu v Dunajskej Lužnej pri jazere Košariská. „Vybral sa tam okolo piatej aj s kamarátom Vojtechom z našej dediny na ryby,“ hovorí Tomášova zronená mama. „Tam sa najedli, Tomáš tam začal aj piť, takže sa pravdepodobne opil. Vojtech sa domov vrátil sám, no nedal nám to vedieť,“pokračuje. V sobotu okolo jedenástej večer sa poslednýkrát ozval blízkym. „Telefonoval kamarátovi z dediny. Vraj bol opitý a povedal mu, že je na miestnom ihrisku. No kamarát ho tam nenašiel. Zrejme nevedel, kde sa nachádza,“ povedala.

Odvtedy akoby sa po Tomášovi zem prepadla. Telefón má vypnutý a neozval sa ani nikomu zo svojich známych. „Máme spolu veľmi dobrý vzťah, aj spolu bývame. Je to veľmi pracovitý chlapec, robí ako poľnohospodársky pracovník. Ale keď si vypije, je taký všelijaký,“ dodáva.
Tomášovej mame sa už ozvalo niekoľko svedkov. „Majiteľka krčmy v Malinove ho mala vidieť. Z toho miesta majú aj kamerové záznamy, takže polícia preveruje, či je na nich on,“zakončila nešťastná žena.