V pondelok 11. novembra ráno našli  v areáli bratislavského prístavu mladú ženu v kritickom zdravotnom stave. Bola dobitá, mala telo posiate modrinami a dokonca aj zlomený stavec. Napriek snahe záchranárov sa jej život však už nepodarilo zachrániť.

Okolo prípadu visí niekoľko otáznikov, vrátane toho, prečo sa verejnosť o tejto strašnej smrti dozvedela až o týždeň neskôr. Pod tlakom konečne začala rozprávať aj Polícia Slovenskej republiky, ktorá svoje postupy obhajuje.

"Operatívni pracovníci Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II a ďalší ich kolegovia od tohto momentu intenzívne zisťovali súvisiace informácie s cieľom zistenia možnej hrozby proti ďalším obyvateľom, a hlavne obyvateľkám Bratislavy. Získané poznatky jednoznačne nepreukázali prítomnosť hrozby, teda aktivitu recidivistu, alebo sériového páchateľa," uviedla v statuse na sociálnej sieti na margo toho, prečo o vražde neinformovala skôr, tak ako to je zvykom. 

"Z tohto dôvodu nebolo nevyhnutné okamžite informovať či varovať verejnosť a šíriť dezinformácie ústiace do masovej paniky a strachu. Policajný zbor tu je pre bezpečnosť občanov a jeho príslušníci sú tými poslednými, ktorí by si priali ďalší podobný trestný čin rovnakého páchateľa. Preto je ich rozhodnutie nevyvolávať zbytočnú hystériu postavené na racionálnom základe," napísala Polícia SR.

Článok pokračuje na ďalšej strane.