Krásna modelka Viola pri sebe v čase, keď ju našli, nemala žiadne identifikačné doklady. Podľa informácií portálu nastope.sk sa jej totožnosť podarilo odhaliť až tri dni po tom, ako ležala v márnici. Ozvať sa do Bratislavy mal človek zo Sniny, ktorý sa opýtal, či nemajú evidenciu o nezvestnej Viole Macákovej.

Polícia však dnes vo svojom statuse informovala, že jej identitu sa podarilo odhaliť už nasledujúci deň: "Aj napriek tomu už nasledujúceho dňa, (čo je pre podobné prípady značne krátka doba), bola žena identifikovaná. Dovtedy policajti a ďalší odborníci skúmali, aké typy zranení žena utrpela, čo jej ich mohlo spôsobiť, ako sa na mieste nálezu vyskytla, a ďalšie podobné informácie a úkony." 

O prípade vraj Polícia neinformovala z hľadiska vyšetrovacej taktiky. "Nie je asi nutné rozpisovať, že páchatelia všetkých druhov trestnej činnosti aktívne sledujú médiá a sociálne siete, a takto získané informácie sa snažia využiť na to, aby pred políciou unikali, zametali stopy a neboli nikdy zadržaní. Chápeme časť verejnosti, ktorá očakáva viac informácií o tak závažnom trestnom čine, avšak žiadame aj my pochopenie – ak zverejníme toho viac a vďaka tomu nikdy páchateľa nechytíme, budeme ešte pod väčšou paľbou kritiky ako možno v súčasnosti. Môžeme uviesť, že kriminalisti na prípade intenzívne pracujú, zaoberajú sa rôznymi verziami a zbierajú nové dôkazy. Ako náhle to bude možné a neohrozíme tým dolapenie páchateľa, povieme vám viac," uzavrela polícia. 

Podľa informácií, ktoré sa denníku Plus JEDEN DEŇ podarilo získať od zdroja blízkeho vyšetrovaniu, sa Viola mala údajne stretávať s dvoma mužmi. Jeden z nich ale situáciu nezvládol a motívom jeho konania mala byť práve žiarlivosť. 

Mohlo by vás zaujímať: