Nechcú uveriť, že to urobila sama a dobrovoľne! Podľa policajnej správy si totiž študentka druhého ročníka trebišovskej obchodnej akadémie Anička (†16) siahla na život. Na Kapušianskej ulici vyliezla na elektrický stĺp a obesila sa na opasku. Jej telo bez známok života objavili ráno.

Najrôznejšie správy

Smutná správa sa mestom rozšírila rýchlosťou blesku a ľudia začali špekulovať o dôvodoch jej hrozného a zúfalého činu. “Obesila sa kvôli frajerovi,” posúvali si zaručené informácie medzi sebou jej rovesníci cez internet.

No ďalší tomuto odmietli uveriť. “Milujem, keď ľudia robia urýchlené závery. A verím tomu, že jej niekto dopomohol. Pravda vyjde najavo,” napísal jeden z nich. A už sa organizujú za účelom stretnutia na Ankinu večnú pamiatku.

Posledné hodiny pred smrťou

Podľa našich informácií v tú noc šantila dievčina s kamarátmi z miestnej rapovej scény po meste. "Vyhodili ich z jednej krčmy, druhej, potulovali sa. Kamoš ju chcel odprevadiť domov. Povedala, že netreba, že sa prejde. Vyzerala, že je v pohode, nič na nej nebolo badať," povedal náš zdroj. Ľudia špekulujú aj o tom, že mala oblečené legíny, ku ktorým sa opasok nenosí.

Všetkým chýba

Jej príbuzní, kamarátky a spolužiačky sú zdrvení a na sociálnych sieťach vyjadrujú svoju bolesť nad stratou milovanej osoby. “Mala som ťa úprimne rada. Kto s tebou žil vie, o čo prišiel. Bola si úžasný človek bez ohľadu na to, koľko ľudí o tebe rozprávalo nezmysly. Pre mňa si bola vždy kamarátkou a v srdci zostaneš navždy Anka! S láskou spomínam, odpočívaj v pokoji kráska…,” poslala jej do neba odkaz Bian Cy.

Pridali sa aj ďalší, svoje srdce si vylial aj jej príbuzný Jozef Rusnák: “Ľúbenkám ťa, veľmi nám chýbaš." A pridal pieseň od Desmodu Posledná: “Hľadám, hľadám ťa tam, kde sú hviezdy, kde duša tvoja mladá hniezdi a slabé krídla má.” Známi zareagovali obratom a vyjadrili mu úprimnú sústrasť.

Polícia nariadila súdno-znaleckú pitvu, no výsledky zatiaľ nemá. “Bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,” informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová.