Apoštolská cirkev, do ktorej aktivít sa zapájala aj nebohá učiteľka Viola, bola v čase komunizmu považovaná za sektu a jej členovia boli prenasledovaní. O zvláštnych praktikách sa rozhodla prehovoriť aj naša čitateľka Jana. ,,Moja sestra je tam už tretí rok a mám pocit, že sa úplne zbláznila. Mala ťažké obdobie po rozvode a jej manipulatívna kamarátka ju tam dotiahla. Prestala pozerať telku, čítať knihy, časopisy. Do spolku chodí štyrikrát do týždňa,” tvrdí. Na spolok údajne zlanárila aj svoju maloletú dcéru.

Najhoršie je však podľa Jany to, že ich jej sestra dopuje peniazmi. ,,Dáva im minimálne 10 percent z výplaty, pýtala som sa jej teda prečo. Povedala, že ich chce dávať a že je to tak aj v Biblii. Keď som jej oponovala, stále nastala veľká hádka. Oni ju úplne majú omotanú okolo prsta, dokonca jej dohodili aj kolegyňu, takže nemá šancu odísť,” opisuje žena.

Zhromaždenie veriacich v Bratislave.
Zdroj: fb Otcov dom

,,Na stránke majú svoje vysielania, no vymazávajú časti, kde hovoria o zbierkach alebo o tom, ako vyliečia ľudí z rôznych chorôb,” dodáva. Podľa nej si členovia vyhľadávajú psychicky slabé obete, ktoré manipulujú. Iný názor na to má Peter, ktorý tvrdí, že síce nie je členom tejto cirkvi, no dal sa v nej pokrstiť a pravidelne ju navštevuje.

,,Apoštolská cirkev nikdy nikoho nemanipulovala a nenútila k ničomu. Otvárajú mladým ľuďom oči. Raz sa nado mnou modlili a bol som uzdravený. Nie však ich mocou, ale mocou Ježiša Krista,” opisuje svoje skúsenosti. Na tom, že sa tam dejú zázraky, trvá.

Prečítajte si tiež: