Sudca Okresného súdu v Trnave poslal dnes dopoludnia 22-ročnú Michaelu D. z Leopoldova do väzby. Stotožnil sa s názorom prokurátora a vyšetrovateľov, že by sa mohla vyhýbať ďalším procesným úkonom a že je nevyspytateľná.

Vychádzali pritom aj zo skutočnosti, že Michaela sa v minulosti podrobila protialkoholickej liečbe a skutok podľa dostupných informácií spáchala v opitosti. V stredu okolo 22. hodiny po žiarlivostnej hádke mala podľa obvinenia spôsobiť Ľubomírovi dvomi bodnými ranami do hrudníka ťažké zranenie, ktorému pri prevoze do nemocnice podľahol.

Michaela sa ukrývala, aj keď vychádzala z budovy súdu.
Michaela sa ukrývala, aj keď vychádzala z budovy súdu.
Zdroj: kop

Polícia zatiaľ nespresnila, či na tiesňovú linku telefonovala Michaela, alebo niekto iný. Zo zdroja blízkeho k vyšetrovaniu to ale bola vraj ona, čo by potvrdzovalo tiež jej obhajobu, že konala v afekte a nechcela Ľubomíra zabiť. Vyšetrovateľ však Michaelu obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. „Z takéhoto skutku spáchaného na chránenej osobe  môže byť v zmysle zákona uložený trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie,“ povedala k prípadu po obvinení Martina Kredatusová, krajská policajná hovorkyňa v Trnave.

Michaele (22) zrejme záujem médií imponoval.
Michaele (22) zrejme záujem médií imponoval.
Zdroj: kop

Sudca pre prípravné konanie v nedeľu takmer po dvoch hodinách pojednávania rozhodol o vzatí Michaely do väzby. „Samozrejme, voči rozhodnutiu sme nahlásili sťažnosť, pričom klientka poprela hocijaký úmysel ublížiť poškodenému,“ vyjadril sa jej advokát. Policajná eskorta potom Michaelu previezla do leopoldovskej väznice, kde je zvlášť oddelenie pre obvinené osoby z ťažkých trestných činov. Keď Michaela po viac ako dvoch hodinách strávených na súde z jeho budovy odchádzala, bolo na jej tvári badať, akoby sa usmievala.

Michaela sa tak vrátila do rodného mesta, z ktorého odišla do neďalekého Hlohovca za svojím frajerom Ľubomírom. Doma nechala matke na starosť jedenapolročného syna, ktorého má z predchádzajúceho vzťahu.

Mohlo by vás zaujímať: