Z popravy novinára a jeho snúbenice muži zákona zatiaľ obvinili štyroch ľudí. Zoltán Andruskó sa ako jediný z nich, rozhodol spolupracovať s políciou. Podľa obvinenia mal byť sprostredkovateľom medzi Alenou Zsuzsovou  a Tomášom Szabóom, ktorý ako tvrdí polícia, Jána a Martinu zastrelil. Práve Andruskó mal podľa medializovaných informácií označiť za objednávateľa vraždy kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera (55). Prezradila mu to údajne Zsuzsová.

Teraz sa objavilo ďalšie meno. Potvrdili to zdroje blízke vyšetrovaniu opierajúce sa o výpoveď Aleny Zsuzsovej.

Obvinená žena, ktorá je momentálne vo väzbe, najnovšie prišla s novou verziou, ktorá je opäť prekvapujúca. Za vraždou mladého páru má podľa jej slov vraj byť spolumajiteľ investičnej skupiny Penta Jaroslav Haščák (49). Zsuzsová mala podľa zdroja vypovedať, že Haščák zneužil médiá, ktoré vlastní skupina Penta - vrátane denníka Plus JEDEN DEŇ - na to, aby po zatknutí údajných páchateľov vytvorili v spoločnosti dojem, že vraždu si objednal cez Zsuzsovú podnikateľ Marian Kočner. Ten je tiež vo vyšetrovacej väzbe - aj keď z účasti na vražde Jána a Martiny nebol zatiaľ obvinený, vinia ho iba v súvislosti so zmenkami TV Markíza. Jaroslav Haščák sa vraj mal týmto spôsobom snažiť odviesť pozornosť od svojej osoby. Na tomto tvrdení zaráža to, že o obvinených z vraždy a o možnej spoluúčasti Kočnera, písali a dodnes píšu všetky slovenské médiá.

O vyjadrenie sme požiadali aj finančnú skupinu Penta. Tá prostredníctvom svojho hovorcu Gabriela Tótha uviedla, že sa nebude k takýmto nezmyslom vyjadrovať.

Denník Plus JEDEN DEŇ patrí do portfólia finančnej skupiny Penta.

Mohlo by vás zaujímať: