Otrasné detaily! Koho sa to netýka, ani si nevie predstaviť, čo museli prežívať blízki brutálne zavraždenej dvojice pri čítaní všetkých špinavostí, ktoré vyplávali na povrch pri vyšetrovaní ohavnej vraždy. Zarazila ich nadutosť, beštiálnosť a hyenizmus hlavných aktérov ohavného činu.

Iba matky si dokážu predstaviť, ako sa cítli mamy nebohých, keď videli farebnú fotografiu svojich detí a ich bezvládne mŕtve telá ležiaci v kaluži krvi. Alebo aká zlosť nimi lomcovala, keď čítali správy medzi podozrivými z objednávky vraždy Mariánom Kočnerom a sprostredkovateľkou Alenou Zsuzsovou o tom, ako sa bez štipky piety surovo a bezočivo vysmievali z vtedy už mŕtvych snúbencov. 

Miesto činu.
Miesto činu.
Zdroj: MATEJ KALINA

Spis má 55 hrubých zväzkov a rodiny mali pred týždňom v piatok na jeho preštudovanie vyhradený čas od rána do večera. Informácií je v ňom také množstvo, že nebolo v ich silách zapamätať si všetky detaily. Ale dostanú jeho kópiu. “A po porade s advokátmi všetko zverejníme, aj Gorilu,” vraví Zlatica Kušnírová.

“Ešte som si povzdychla, že dúfam, že ja nenaďabím na fotku, ako tam ležali mŕtvi. No a práve mne to prišlo pod ruky! Keď Jojo Kuciak uvidel, ako plačem, tak mi vzal šanón z ruky s tým, že toto nebude nik z nás čítať, zavolal vyšetrovateľa a dal mu ho s tým, že ho môže už vziať, že to nechceme vidieť,” opisuje Zlatica. Dovtedy videla iba čierno-biele fotky z miesta činu. “Hrozný pohľad, och!,” strasie ju aj teraz.