Kamerový systém vo Veľkej Mači, kde sa vo februári 2018 odohrala vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27), mal zachytil v deň vraždy muža v bunde. Túto bundu pred mesiacom zaistila polícia a ako informuje spravodajský portál TV Markíza tvnoviny.sk, odvolávajúci sa na dva od seba nezávislé zdroje, nemá patriť Marekovi Marčekovi, ktorý sa k vražde novinára a jeho partnerky priznal, ale Tomášovi Szabóovi. 

Podľa Daniela Lipšica, právneho zástupcu Kuciakovcov, ale ide o bundu z iného dátumu, konkrétne 15. 2. 2018, teda niekoľko dní pred vraždou. Oblečenú ju mal mať vtedy Tomáš Szabó a zaistená bola kvôli porovnaniu s kamerovými záznamami.

"Kedy boli obidvaja vo Veľkej Mači (Szabó aj Marček, pozn. red.), kedy obidvaja prešli k domu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a kedy obidvoch zaznamenala kamera. Takže tá vydaná bunda úplne sedí s kamerovými záznamami. Tam nie je žiadny rozpor, naopak všetko sedí a zdôveryhodňuje výpoveď obvineného Marčeka," povedal Lipšic pre TV Markíza.

"Až teraz sa zrejme prišlo k tomu, že bunda, ktorú mal na sebe - aj na jednotlivých úkonoch Špecializovaného trestného súdu, môže zodpovedať tej postave na kamere, kde to vyzerá trochu inak. Tá bunda, ktorá bola ním vydaná s tým záznamom z kamery sedí, takže to len potvrdzuje doterajšiu vyšetrovaciu verziu,"vysvetlil Lipšic, ktorý tvrdí, že ustálená je tá verzia, podľa ktorej strieľal Miroslav Marček.

Mohlo by vás zaujímať: