Zurian vystúpil v diskusii k vražde, ktorá otriasla Slovenskom. Investigatívneho novinára a jeho nastávajúcu zastrelili vlani vo februári v ich dome vo Veľkej Mači. Martinu zastrelil vrah v kuchyni, vpálil jej guľku do hlavy pri koreni nosa. Jána zastihli dve smrtiace rany priamo do hrude na schodoch vedúcich z pivnice. Už od prvej chvíle bolo jasné, že poprava súvisela s Jánovou prácou. Písal totiž o ekonomickej trestnej činnosti mnohých vplyvných podnikateľov, najmä o Mariánovi Kočnerovi a aj ľuďoch podozrivých z mafiánskych praktík s napojením na Úrad vlády.

 

Dlhé mesiace polícia nemala žiadne pokroky vo vyšetrovaní. No na jeseň, pri rozsiahlej policajnej razii, sa zrazu vo väzbe ocitli štyria obvinení z vraždy mladej dvojice. Jeden z nich - Zoltán Andruskó začal spolupracovať s políciou a ako objednávateľku označil blízku spolupracovníčku podnikateľa Mariána Kočnera Alenu Zsuzsovú. Tá však zrejme bola iba sprostredkovateľkou.

Ako prišli policajti na stopu vedúcu práve k týmto ľuďom z južného Slovenska z Kolárova a Komárna? "Bolo to jednou jedinou chybou, ktorú spravili páchatelia a my sme sa toho chytili, opreli sme sa do toho a výsledok sme v septembri odpálili,"povedal Zurian.

Podľa doteraz získaných dôkazov mala táto skupina naplánované aj ďalšie tri vraždy - prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku a advokáta Lipšica.

Prečítajte si tiež: