Pamätník Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej odhalia na Štúrovom námestí v Trenčíne v rámci pietnej spomienky 21. februára – v deň prvého výročia vraždy. Ako informovala iniciátorka myšlienky Klaudia Brázdilová, autorom pamätníka je Peter Kalmus, práce súvisiace s osadením pamätníka (betónovanie, kamenárske práce, gravírovanie, osvetlenie) bude financovať kamenárstvo, s ktorým autor spolupracuje. 

Financie na vytvorenia pamätníka pôjdu podľa nej z darov občanov, prostriedkov na transparentnom účte iniciatívy Za slušné Slovensko určené pre Trenčín. "Na organizovanie minuloročných protestov sme nevyčerpali všetky prostriedky, chceli sme ich preto investovať do niečoho dôstojného. A myslím si, že nič dôstojnejšie ako pamätník pre Jána a Martinu neexistuje," uviedla Brázdilová. 

Ako dodala, pôvodne chceli pamätník umiestniť pri Morovom stĺpe na Mierovom námestí, napokon však padla voľba na Štúrove námestie. "Pamätník bude na pozemku mesta a bude pod dohľadom, čo je dôležité pre jeho zachovanie,"zdôraznila Brázdilová.