Kočnerov svet, ako píše Denník N, opísali vyšetrovatelia na 25 stranách uznesenia o vznesení obvinenia Marianovi Kočnerovi z objednávky vraždy Jána Kuciaka. Podnikateľ mal podľa dokumentu využívať Alenu Zsuzsovú (44), ďalšiu obvinenú v tomto prípade, aby zlákala čo najviac vplyvných mužov, ktorých by mohol Kočner vydierať. Vydieranie plánovali podľa všetkého aj u Jána Kuciaka, ale nič na neho nedokázali nájsť.

„Žije ako mních,“malo podľa Denníka N hlásiť Kočnerovi komando na čele s Petrom Tóthom. Aj preto sa podľa vyšetrovateľov podnikateľ rozhodol Kuciaka zavraždiť. Ešte skôr, v roku 2017, mal plánovať vraždu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku. Ten dozoruje kauzu Technopol, kde Kočnerovi hrozí trestné stíhanie. Smrť prokurátora mal zabezpečiť Zoltán Andruskó, ďalší obvinený v prípade Kuciaka a Kušnírovej.

Zázrivá: Podľa istých informácií je stratený novinár pochovaný na tomto mieste
Zázrivá: Podľa istých informácií je stratený novinár pochovaný na tomto mieste
Zdroj: archív

Tomu sa vraj do vraždy Žilinku veľmi nechcelo, tak mu Zsuzsová navrhla, nech urobia „aspoň“ Kuciaka. Andruskó to mal zadať Tomášovi Szabóovi a Miroslavovi Marčekovi. Podľa spomínaného policajného uznesenia zadanie od Kočnera bolo, aby Kuciak zmizol. Jeho telo sa nemalo nikdy nájsť. Hrôzostrašný scenár pripomína iný záhadný prípad. Takmer pred jedenástimi rokmi sa stratil novinár Paľo Rýpal.

Najbližším sa mal priznať, že ho sledujú a bojí sa o život. Z prenajatého bytu v Bratislave zmizol 22. apríla 2008. Deň predtým vybavil pracovné veci, dohodol ďalšie termíny, ale viac sa neozval. Jeho najbližší neveria, že žije. Koncom minulého roka sa ozval muž, ktorý tvrdí, že nezvestný je pochovaný v tajnom hrobe na samote neďaleko oravskej Zázrivej.

Polícia to vyšetruje. Podľa uznesenia o obvinení Kočnera zrejme niečo podobné plánovali aj s Jánom Kuciakom. On i jeho snúbenica nakoniec umreli inak a mŕtve telá našli. Preto sa niektorí domnievajú, že v ich prípade mohlo ísť aj o popravu na výstrahu.

Prečítajte si tiež: