Miroslav Marček sa hneď na začiatku svojej výpovede ospravedlnil rodinám zavraždenej dvojice. Po ospravedlnení sa rozhovoril o tom, ako prebiehala vražda. "Prišli sme na miesto činu 19. februára," začal Marček s rozprávaním. Avšak keď vstúpil na pozemok mladého páru, zistil, že Kuciak v dome nie je sám. Jeho úlohou bolo zavraždiť iba mladého novinára, preto z miesta rýchlo odišiel.

Miroslav Marček prehovoril o vražde novinára a jeho snúbenice.
Miroslav Marček prehovoril o vražde novinára a jeho snúbenice.
Zdroj: MATEJ KALINA

O dva dni sa do Veľkej Mače vrátil opäť. "Nikto nebol doma, tak som išiel do toho domčeku vedľa, čo bola letná kuchynka," pokračoval s pokojným hlasom. Tam čakal, až kým dvojica prišla domov. Snažil sa tak vystriehnuť, keď bude Kuciak sám. Kušnírová odišla na záchod, čo Marček vzal ako šancu zaútočiť. "Prišiel som dovnútra a strelil som Kuciaka do hrude. Potom do nej vbehla slečna Kušnírová, tak som zastrelil som aj ju. Pozrel som, či nežije a išiel preč,"zakončil opis vraždy. Keď sa ho sudkyňa neskôr pýtala, prečo vraždil aj za prítomnosti druhej osoby, povedal: "Andruskó trval na tom, že musíme konať čo najskôr."

Pri odchádzaní ešte raz vystrelil na Kuciaka. "Pri odchode som za sebou zatvoril dvere aj bránu na dvore. Potom som zavolal Tomášovi Szabóvi, aby po mňa prišiel," zakončil svoje rozprávanie. 

Vyjadrenie rodičov zavraždených nájdete na nasledujúcej strane >>>