Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku zamietol žiadosť obvinenej Aleny Zs. v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, na základe ktorej žiadala o prepustenie z väzby. TASR o tom v utorok oficiálne informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. ŠTS rozhodoval o návrhu v utorok 11. decembra. Rozhodnutie nie je ešte právoplatné.

Žena je obvinená z objednania vraždy novinára.
Žena je obvinená z objednania vraždy novinára.
Zdroj: archív

Alena Zsuzsová, Tomáš Szabo, Miroslav Mareček a Zoltán Andruskó sú  trestne stíhaní za závažný zločin úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Vo väzbe sú od 30. Septembra.

Investigatívneho novinára a mladú archeologičku brutálne popravili 21.februára v ich dome vo Veľkej Mači. Odmenou za ich vraždu malo byť 50-tisíc eur a odpustenie 20-tisíc eurového dlhu. Za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov, alebo na doživotie.

Ján Kuciak bol investigatívnym novinárom pre  Aktuality.sk. Vo svojich článkoch sa venoval podozreniam z daňových podvodov, korupcii a klientelizmu pri čerpaní eurofondov a prepojení oligarchov na politické špičky.