Na pochybenie súd, našťastie, prišiel hneď v úvode výsluchu. „Rozumiete dobre po slovensky?“ opýtala sa hneď na začiatku výsluchu sudkyňa. Po viacnásobnom uistení sudkyne, že svedok naozaj rozumie po slovensky, sudkyňa vyzerala byť poriadne zmätená. 

Od predvolaného svedka si mal Miroslav Marček kúpiť vražednú zbraň.
Od predvolaného svedka si mal Miroslav Marček kúpiť vražednú zbraň.
Zdroj: MATEJ KALINA

„Viete, zrejme došlo k omylu. Ja som zosnulému Kuciakovi a Kušnírovej predával dom. Som obyčajný realitný maklér, nie predajca zbrane“ vysvetlil. V tej chvíli nastal v pojednávacej miestnosti veľký šum. Celá prítomná verejnosť si totiž začala pošuškávať, ako mohlo dôjsť k takej závažnej chybe. Po tom, ako prvotná vrava utíchla, sa problémom začal zaoberať súd.

 

Na pojednávanie totiž mali predvolať istého Michala Vargu, ktorý Marčekovi mal predať strednú zbraň. Ňou mali následne zavraždiť novinára a jeho priateľku. Ako nakoniec vysvitlo, na pojednávanie omylom predvolali jeho menovca.

Keď súd prečítal údaje svedka, ktorý mal byť predvolaný pred súd, v obrovskej miestnosti nastalo hrobové ticho. Pár sekúnd sa nikto z prítomných nezmohol na slovo. Až po chvíli sa sudkyňa opýtala: „Chce niekto z prítomných vypočuť svedka?" no nikto na jej otázku neodpovedal kladne.

Ako po zapísaní procesnej chyby sama sudkyňa povedala, súd dodatočne predvolá Michala Vargu. Ostáva nám už len dúfať, že tentokrát toho správneho.