Objednávku vraždy prokurátora Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica mala dostať Alena Zsuzsová od doposiaľ nezistenej osoby, pričom motívom mala byť ich práca, informuje spravodajský portál TV Markíza tvnoviny.sk. Kšeft mala zadať Zoltánovi Andruskóovi pred jej domom v Komárne, kedy mu vraj dala aj zálohu 20-tisíc eur. Prioritne mal byť zavraždený Žilinka, za ktorého mal mať Andruskó sľúbených 70-tisíc a za likviáciu Lipšica mal dostať 200-tisíc eur. Zadanie ale bolo odsledovať a zabiť ich oboch, keď budú spolu.

Po tom, čo sa Andruskó údajne obrátil na Maďarov, ktorí zákazku odmietli, mal osloviť Tomáša Szabóa. Ten sa vraj poradil s Miroslavom Marčekom a kšeft následne vzal. Nasledujúce dva mesiace sa ale nič nestalo a Andruskó to nakoniec odvolal. Zsuzsovej ale tvrdil, že na tom stále pracujú. Akciu mala stopnúť až objednávka vraždy Jána Kuciaka.

Napriek tomu boli zaistené dôkazy ako mapa Piešťan s vyznačeným bydliskom Žilinku. Nájdená bola v aute Tomáša Szabóa, kde ju zabudol Marček. Išlo o to isté auto, ktoré figurovalo neskôr aj vo vražde Jána Kuciaka vo Veľkej Mači. Okrem toho mal Marček v telefóne uložené fotografie Daniela Lipšica, Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

O desivých prípravách vraždy Šufliarskeho sa dočítate na ďalšej strane >>>