Sudkyňa Zuzana Maruniaková rozhodovala v kauze zmenky v prospech Kočnera. Pavol Rusko a TV Markíza museli Marianovi Kočnerovi preplatiť 8,3 milióna eur s úrokmi a súdnymi trovami, pričom Maruniaková Ruskov podpis nikdy neskúmala. NAKA a prokurátor Ján Šanta nakoniec Kočnera s Ruskom obvinili s tým, že zmenky boli sfalšované.

Podľa prepisu správ z aplikácie Threema, ktoré dnes zverejnil Denník N, Maruniakovú cez Moniku Jankovskú riadil Kočner. „Nech robí, čo má, lebo skončí ‚na Kuciaka‘,“ bola jedna zo správ, ktoré Kočner Jankovskej napísal.

Jankovská si s Kočnerom písala ešte aj v deň smrti Kuciaka a jeho snúbenice.
Jankovská si s Kočnerom písala ešte aj v deň smrti Kuciaka a jeho snúbenice.
Zdroj: Archív Z.K.

Podľa Denníku N si vymenili približne 6 tisíc správ. Jankovská Kočnera informovala nielen o svojom pracovnom ale aj súkromnom živote. Dňa 5. októbra napríklad informovala Kočnera, že musí ísť do Michaloviec otvoriť zrekonštruovanú budovu súdu, pretože "Mumlavá je chorá a tá druhá pi… kojí". Mumlavá resp. Koktavá prezývali vtedajšiu ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú. Štátna tajomníčka Mária Kolíková mala v tom čase malé dieťa.

Agentúra TASR vtedy naozaj zverejnila fotografiu ako Jankovská na druhý deň otvára budovu súdu. Na Vianoce 2017 mu písala, že je na dovolenke v Mexiku. Fotografie z ich radovánok zverejnil jej vtedajší manžel na Facebooku.

Z komunikácie Kočnera s Jankovskou tiež vyplýva, že ju zoznámil aj s podnikateľom Norbertom Bödörom.  Jankovská tiež pre Kočnera zisťovala, čo by u ktorých sudcov vedela vybaviť a tiež kto je drahý alebo koľko percent zvykne brať.

Jankovská to odmieta

Napriek tomu, že sa správy z Threemy zhodujú z reálnymi udalosťami, Jankovská naďalej všetko odmieta. Údajnú komunikáciu medzi ňou a Marianom K. považuje za „jeden veľký blud a podvrh“. Jankovská tvrdí, že po Slovensku koluje niekoľko verzií tejto údajnej komunikácie. "Podnikám všetky potrebné právne kroky na svoju obranu," uzavrela.

Podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) by mali orgány činné v trestnom konaní okamžite vzniesť obvinenie v súvislosti s ich medializovanou komunikáciou, za predpokladu, že je komunikácia naozaj z trestného spisu.

„Ak je pravdou to, že tieto prepisy sú poskytnuté médiám z trestných spisov, a teda nimi disponujú orgány činné v trestnom konaní, mali by okamžite vzniesť obvinenie," hovorí Gál. Dodáva, že popisované skutky nezakladajú disciplinárne ani morálno-etické previnenie, ale „vážne podozrenie zo spáchania trestného činu“.