Bunda, ktorú mal mať na sebe strelec v deň vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, má patriť Tomášovi Szabóovi. Informoval o tom spravodajský portál Televízie Markíza tvnoviny.sk.

Bundu mali zaistiť v Kolárove pred mesiacom. Podľa záberov kamier vo Veľkej Mači ju mal mať v čase vraždy oblečenú strelec. Nemali ju však nájsť u Marčeka, ktorý sa k vražde snúbencov priznal, ale má patriť Szabóovi. Vyšetrovatelia teraz musia zistiť, či si bundu muži vymenili, alebo je na záberoch naozaj Szabó.

Prvý posudok odborníčky na ľudské telo hovorí, že na záberoch sa s najväčšou pravdepodobnosťou nachádza Tomáš Szabó, ktorého aj pôvodne polícia považovala za strelca. Po tom, ako sa ale Marček priznal k vražde, musí antropologička zábery opäť preskúmať. Pomôcť jej k tomu majú zábery Marčekovej postavy, chôdze a pohybov, ktoré zaistila polícia ako porovnávací materiál.

Taktiež bolo začaté trestné stíhanie v súvislosti s úpravou vražednej zbrane za prečin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, informuje TV Markíza. Zbraň mal upravovať Szabóov známy z Kolárova a údajne mal na ňu vyrobiť aj tlmič.

Televízia ho v tejto záležitosti oslovila: „Tieto informácie som už poskytol polícii, ona je kompetentná v tejto veci a s takýmito záležitosťami zaoberať. Či to teda je naozaj pravda, či ste tú vražednú zbraň vy upravovali? Zase vám viem len povedať, že toto sú dosť závažné prehlásenia, aby to človek mohol len tak nejakým médiám vlastne konštatovať,"  povedal Marian pre Markízu. Mimo záznam však redaktorom dodal, že ak by vedel, že ide o zbraň určenú na vraždu, asi by sa s nimi už dnes nerozprával. K prerábaniu zbrane sa údajne priznal, no obvinený zatiaľ nebol.

Mohlo by vás zaujímať: