Podľa informácií noviny.sk   Marček pred vraždou vedel, že má zabiť novinára. Objednávka mala údajne prísť od cudzinca. O bližšie podrobnosti sa podľa Marčekovej výpovede nezaujímali a pracovali len s informáciami od obvineného zo sprostredkovania vraždy Zoltána Andruskóa. 

Pred týždňom vyšetrovatelia doviedli do domu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Miroslava Marčeka, ktorý je obvinený z ich vraždy. Na mieste činu bola znovu urobená rekonštrukcia vraždy investigatívneho novinára a jeho snúbenice. Obvinený Marček tak pred policajtmi ukázal, ako na Jána a Martinu v osudný večer čakal a ako im zaklopal na dvere. Podľa informácií TV JOJ mal Marček vyšetrovateľom uviesť na výsluchu toto: "Dvere boli zamknuté, brána nie. Takže som sa zdržiaval v tom malom domčeku, z ktorého som mal dobrý výhľad do ich kuchyne, zdržiavali sa tam dve osoby. Čakal som do okamihu, kým sa tam nebudú zdržiavať obidvaja. Len cieľ."

 

Kuciak prekážal tomuto mužovi


Marček sa polícii aj priznal, že práve on bol strelcom. Najprv mal vystreliť na Jána a až potom na Martinu. Miroslav Marček vo svojom priznaní mal uviesť, že o Kuciakovi hovorili ako o nepohodlnom novinárovi, ktorý prekáža rusky hovoriacemu mužovi, a tak sa stal cieľom vraždy. "Zoltán Andruskó sa vyjadril, že tá objednávka je pre nejakého jeho známeho, Rusa, ktorý hovorí slabo po slovensky. Spomínal, že ten pán je novinár, a že píše nejaké veci, čo sa niekomu nepáčia. Aké a ohľadom čoho, to neviem," uviedol Marček vo svojej výpovedi 11. apríla 2019. 

Podľa Marčekovej výpovede sa on spoločne s bratrancom Tomášom Szabóom o bližšie informácie o Jánovi Kuciakovi nezaujímali. Údajný strelec vyšetrovateľom  na otázku, či si o novinárovi chceli pred vraždou zistiť nejaké podrobnejšie informácie odpovedal takto: "Nie. Vedel, že sa volá Kuciak, ale Andruskó mi povedal, že to nie je jeho pravé meno. Preto som si to meno nevyhľadal," povedal ďalej vo výpovedi Marček.

Mohlo by vás zaujímať: