Jozef Kuciak sa už mesiac po vražde začal aktívne vyjadrovať na sociálnej sieti. Hodnotil tak kauzy, ktoré hýbali spoločnosťou, ale aj vyjadroval svoje pocity z prebiehajúceho vyšetrovania a jeho posunov. „Každý, kto stratil blízkeho, vie, aká je to bolesť a neprajem ju nikomu. Zomrela nejaká časť v každom z nás a nič z bežných životných situácií už nedokážeme prežívať naplno,“napísal v jednom z úvodných statusov.

 

Ján Kuciak so snúbenicou Martinou Kušnírovou
Ján Kuciak so snúbenicou Martinou Kušnírovou
Zdroj: Fb Jozef Kuciak

Od toho momentu ľudí neustále vyzýval k tomu, aby sa zaujímali o politiku, kauzy mocných a neostali ticho. „Nechcem, aby to, čo prežívame my, musel zažiť niekto ďalší a práve preto sa proti oligarchom a ľudom, čo nezabudli na komunizmus a idú normalizovať musíme postaviť spolu,“ vyzýval ľudí, aby sa zapájali do spoločenského diania len pár dní pred plánovanou svadbou vtedy už mŕtvych snúbencov. Tá mala byť 5. mája, teda len necelé tri mesiace po ich vražde.

„Pohľad na ľudí, ktorých dnes súd poslal do vyšetrovacej väzby, vo mne vzbudil mnoho emócií,“ napísal len pár dní po tom, ako zatkli obžalovaných. Alenu Zsuzsovú, Miroslava Marčeka, Tomáša Szabóa a Zoltána Andruskóa.