Zlaticu Kušnírovú (53) sme zastihli vo chvíli, keď išla od lekára. “Počula som už o tom, volala mi neter. Neviem ani, čo mám na to povedať. Suma sa mi na niečo také zdá malá, ale je to iba môj laický názor,”uviedla rozrušene. Z celej záležitosti je v šoku, každý deň sa totiž dozvie niečo nové a celý sled udalostí sa jej zdá v ostatných dňoch prirýchly. No dúfa, že to tak pôjde aj naďalej: “Som zvedavá, k akému výsledku smerujeme.”

Nezdá sa jej však, že by vrahovia jej dcéru zastrelili iba náhodne, lebo práve v tom čase bola v dome. “Ja si myslím, že objektom mala byť aj ona. Veľa totiž vedela, Janko jej o všetkom rozprával a boli stále spolu. Ale to je len môj názor, ťažko sa mi k tomu vyjadrovať, zatiaľ nás nikto neinformoval o pokroku vo vyšetrovaní,” dodala pokojnejšie.

S výsledkami polície je spokojná

Verí, že nitky z pozadia poťahoval niekto iný. “Tá objednávateľka Alena sa mi zdá príliš malá ryba. Nepoznám ju, neviem o nej nič, ale zdá sa mi, že bola iba medzičlánok.”

Nešťastná matka, ktorá musela čeliť najhoršej správe v živote rodiča a hľadela v márnici na svoju jedinú dcéru s prestrelenou hlavou, sedem mesiacov hrozne trpela a nemohla spať. No teraz sa jej dýcha konečne o čosi lepšie: “Áno, spadol mi taký malý kamienok zo srdca. Potešenie to nie je, my by sme sa tešili, keby žili. Ale aspoň trošku, že sa niečo pohlo a som rada, že to poctivo vyšetrujú.”

Až po vyše polroku dokázala siahnuť na Martinine osobné veci, v nedeľu ich bola vziať z domu vo Veľkej Mači: “Mala tam celú výbavu, všetko to tam stojí v tom neobývanom dome a nevetranej miestnosti, tak som to bola stiahnuť. Lebo po vražde všetko ostalo ako ostalo. Notár nás ešte nevolá, no neriešime to teraz, máme dosť iných starostí.”