Poškodené rodiny dostali od vyšetrovateľa termíny na študovanie spisu, to prebieha už od minulého týždňa. K dispozícii majú podľa spravodajského portálu TV JOJ noviny.sk výsluchy svedkov, výpovede obvinených, zistenia špecialistov na balistiku, antropológov, lekárov, súdnych znalcov či expertov na informačné technológie. Dnešným dňom študovanie skončilo.

Pre Zlaticu Kušnírová, matku zavraždenej Martiny, bolo študovanie spisu veľmi náročné. "Čítate tam veci ako sa na vraždu pripravovali, ako vraždili. Farebné fotografie ako tam ležali na mieste... Otrasné veci sú tam," povedala Zlatica Kušnírová. 

Je ale pravdepodobné, že dokazovanie bude predĺžené žiadosťami na doplnenie dokazovania zo strany Kočnera a Zsuzsovej. Zatiaľ čo Kočner už spis so svojím advokátom doštudoval, k Alene Zsuzsovej sa dostane na budúci týždeň. Jej advokát ale už teraz vie, že bude podávať žiadosť o znalecké dokazovanie z odvetvia zdravotníctva. "Nebol braný dôraz na problémy, ktoré má moja klientka. Ak je tam komunikácia Kočnera a mojej klientky, tak aj na to sa chceme zamerať,”uviedol advokát Zsuzsovej Štefan Nesméry, ktorý vylučuje to, aby sa na súde jeho klientka priznala.

Miroslav Marček sa k vražde Kuciaka a jeho snúbenice Martiny priznal, jeho advokát však zatiaľ mlčí. Vinu nepopiera ani Zoltán Andruskó, ktorý pravdepodobne uzavrie s prokurátormi dohodu o vine a treste. Tomáš Szabó ale vypovedal zatiaľ len raz, pričom spis už má preštudovaný rovnako ako Kočner.