Rekonštrukcia vraždy však priniesla viac otáznikov ako odpovedí.

Údajný strelec vraj najskôr vyčkával v letnej kuchyni odkiaľ sledoval pohyb a čakal na Jána Kuciaka približne hodinu a pol. Asi takto dlho vyčkával aj v nešťastný večer 21. februára 2018.  Potom demonštroval, ako prišiel k dverám a zaklopal na ne.

Podľa informácií tvnoviny.sk  Marček tvrdí, že čakal, kým Martina Kušnírová opustí miestnosť. Hneď na to mal zaklopať, dvere mu otvoril Ján Kuciak a vraj vystrelil len raz. Novinára zasiahol do hrude.

Potom na miesto mala prísť Martina, ktorú preto tiež zastrelil. Vyšetrovateľom ešte tvrdil, že pri odchode z objektu dal Kuciakovi ranu istoty do temena hlavy.

Miroslav Marček sa priznal, že na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú strieľal on.
Miroslav Marček sa priznal, že na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú strieľal on.
Zdroj: David Duducz, archív

V jeho výpovedi sú však viaceré nezrovnalosti. Telo Jána Kuciaka bolo nájdené na schodoch do pivnice, nie v predsieni. Sám Marček tvrdí, že ranu istoty mu dal až tam. To by však naznačovalo, že novinár zasiahnutý do srdca by musel prejsť ešte pár metrov po chodbe a dole po schodoch. Je však otázne či by to pri takýchto poraneniach zvládol.

Nezhoduje sa ani fakt, že novinár v hlave žiadnu strelu nemal, aj napriek tomu, že Marček hovorí o rane istoty presne do tejto oblasti.

Rozpory sú údajne aj s dráhou strely do hrude Kuciaka. Podľa expetízy mal náboj smerovať zhora nadol. To sa zhoduje s pôvodnou verziou, ktorá tvrdí, že vrah Jána Kuciaka zastrelil na schodoch do pivnice, nie na chodbe ako mal tvrdiť údajný vrah Marček.

Otázkou ostáva, prečo Marček takto vypovedá aj napriek tomu, že už pol roka má prístup k spisu a ku všetkým informáciám z miesta činu. Vyšetrovací tím naďalej vypočúva svedkov, hľadá a analyzuje dôkazy.

Mohlo by vás zaujímať: