Asi hodinu a pol po začiatku pondelkového hlavného pojednávania obhajcovia poškodených začali žiadať o náhradu škody. Obe rodiny ju požadujú.

V úvode dostal slovo právnik rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic. „Vražda otriasla Slovenskom, Európou, svetom. Žiadame preto náhradu škody za majetkovú aj nemajetkovú ujmu,“povedal v úvode. Pre svojich zverencov žiada za nemajetkovú ujmu dokopy jeden milión eur.

Zlatica Kušnírová sedí počas celého procesu priamo oproti obžalovaných.
Zlatica Kušnírová sedí počas celého procesu priamo oproti obžalovaných.
Zdroj: MATEJ KALINA

Obhajca Zlatice Kušnírovej v jej mene taktiež požiadal o náhradu škody. Nemajetková ujma je v prípade Kušnírovej taktiež jeden milión eur. 

Krátko po tom, ako obhajcovia poškodených požiadali o náhradu škody, sudkyňa vyhlásila krátku prestávku. Práve počas nej sa Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej archeologičky, po prvýkrát počas dnešného dňa vyjadrila k hlavnému pojednávaniu. Slová sa jej však hľadali veľmi ťažko. Súčasťou úvodu pojednávania totiž bol aj detailný opis toho, ako zomrela jej milovaná dcéra so snúbencom. Počas čítania o tom, čo sa dialo počas osudnej noci, sa neubránila slzám a na lavici pre poškodených v tichosti plakala. "Počúvalo sa to veľmi ťažko,"priznala Kušnírová počas krátkej prestávky. A čo odkazuje neprajníkom, ktorí ju kritizujú za to, že od obžalovaných žiada milión eur? "Tak to by som si s nimi rada vydiskutovala osobne,"rázne vyhlásila a odišla z dosahu médií.

Mohlo by vás zaujímať: