Lipšic očakáva, že na verejnom zasadnutí oboznámi senát Ruženy Sabovej procesné strany s rozsahom dokazovania, ktoré chystá na hlavnom pojednávaní vykonať a potenciálne aj oznámi termín začiatku procesu.
      
V stredu (20. 11.) obhajca Mariana Kočnera Marek Para informoval, že hodlá na tomto zasadnutí predniesť súdu svoje výhrady voči vedeniu vyšetrovania. „Musím povedať, že neviem, o akých procesných pochybeniach pán kolega Para hovorí,“ uviedol Lipšic, ktorý dodal, že podľa jeho vedomostí namietala obhajoba Mariana Kočnera použiteľnosť Threemy. „O tej už rozhodol, aj keď iný senát Špecializovaného trestného súdu,“vysvetlil. Narážal tak na pripustenie prepisov Threemy ako dôkazu v kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti.
      
Podľa Lipšica je jediným dôvodom na vrátenie obžaloby prokurátorovi procesné pochybenie, a to najmä porušenie práva na obhajobu. „To, že sa obhajobe zdá, že je dôkazná situácia voči ich klientovi slabá, je názor obhajoby a majú naňho právo, ale to nie je dôvod na vrátenie veci,“ uzavrel Lipšic.

Viac sa dočítate na ďalšej strane