Ako informujú noviny.sk, Szabó sa údajne z rádia dozvedel, že prokuratúra jeho prípad vytýčila na samostatné konanie a v prípade vraždy novinára mal začať spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Obžalovaný vraj okamžite z väznice kontaktoval svoju advokátku, aby oznámila, že tieto informácie nie sú pravdivé. Szabóa polícia označila za pomocníka a prokurátor ho žaluje z úkladnej vraždy spáchanej organizovanou skupinou.

Nedávno Úrad špeciálnej prokuratúry GPSR navrhol údajnému sprostredkovateľovi vraždy novinára, Zoltánovi Andruskóovi, dohodu o vine a treste. Andruskó od začiatku dobrovoľne spolupracuje na objasnení vraždy novinára, ďalších vrážd a iných závažných trestných skutkov. 

Okrem Andruskóa sa k vražde Kuciaka a Kušnírovej priznal aj údajný vykonávateľ Miroslav Marček. Ten s vyšetrovacími orgánmi nemá uzatvorenú žiadnu dohodu.

V stredu bude Špecializovaný trestný súd rozhodovať o väzobnom stíhaní obžalovaných z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. O väzobnom stíhaní Miroslava Marčeka, Tomáša Szabóa a Aleny Zsuzsovej začne rozhodovať o 12:30 na neverejnom pojednávaní.