Obvinený Zoltán Andrusko, ktorý ako jediný spolupracuje s políciou údajne tvrdí, že myšlienka likvidácie bývalého ministra vnútra a elitného prokurátora pochádza od Kočnera a Zsuzsovej. Infromoval o tom spravodajský portál Televízie Markíza tvnoviny.sk.

Marian Kočner (55)
Marian Kočner (55)
Zdroj: tasr

Jednou z obetí mal byť Daniel Lipšic. Ten nové zistenia necháva na preverovanie vyšetrovateľom. Podľa TV Markíza Lipšic v čase, keď sa tvorili plány na vraždy vytipovaných osôb žiadne ohrozenie necítil.

Druhý v zozname mal byť jeden z elitných prokurátorov a on a ani prokuratúra nové informácie komentovať nechceli a odvolávajú sa na staré stanovisko.

Denník N prišiel s informáciou, že malo ísť o prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku. Ten novozistené informácie nechcel komentovať.

Alena Zsuzsová
Alena Zsuzsová
Zdroj: TASR

„Zo strany orgánov činných v trestnom konaní boli prijaté opatrenia, aby k obdobnému protiprávnemu konaniu už nedochádzalo a zároveň, aby každá osoba, ktorá neoprávnene sprístupni, alebo zverejní informácie z vyšetrovania, bez ohľadu na to, či sú pravdivé alebo naopak zavádzajúce, niesla za takéto svoje konanie následky,“povedala hovorkyňa Jana Tökölyová, informuje Denník N.

Žilinka mal patriť k prokurátorom, ktorí pohli s vyšetrovaním Mariana Kočnera. V jeho kauze Donovaly mal práve on skonštatovať, že jeho kolegyňa Mária Trstenská nepostupovala korektne, keď stíhanie vo veci zastavila. Dozoruje aj v kauze Technopol.

Čo sa vlastne deje?

Z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú momentálne obvinení Tomáš Szabó, Miroslav Marček, Zoltán Andruskó a Alena Zsuzsová. Andruskó ako jediný spolupracuje s políciou a práve on ukázal na Zsuzsovú a na Kočnera. Podnikateľa momentálne ale napriek viacerým dôkazom z objednávky vraždy neobvinili.

Prečítajte si tiež: