Podľa informácií TV Markízy uznesenie o vznesení obvinenia údajne obsahuje aj komunikáciu Mariána Kočnera s vplyvným slovenským podnikateľom.

„Cez mobil mu mal Kočner pár dní pred vraždou Jána Kuciaka expresívne, s použitím vulgarizmov, napísať, že pracuje na odstránení nejakého muža,“ zistila TV Markíza.

Podľa informácií Denníka N mal údajne Kočner písať šéfovi finančnej skupiny Penta Jaroslavovi Haščákovi.

„Pýtal som sa pána Haščáka, vôbec netuší, o čo ide, a nevie si takúto komunikáciu s Kočnerom vôbec vybaviť,“napísal manažér Penty pre vonkajšie vzťahy Martin Danko.

„Pán Haščák vylučuje na sto percent, že by sa niekedy rozprával alebo inak komunikoval s Kočnerom na tému Ján Kuciak. Uvedená správa, ak je teda pravdivá, nemá žiadnu súvislosť s aktivitami Kočnera okolo Jána Kuciaka,“ dodal Danko.

Kontroverzný podnikateľ Marián Kočner bol vo štvrtok obvinený z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27). 

Marián Kočner však v prípade vraždy nemal figurovať sám. "Ďalší človek mu poskytol pri vykonaní tohto skutku súčinnosť, tretí človek bol poskytovateľ a štvrtou obvinenou je osoba, ktorá si vraždu už vykonávateľa objednala,"uvádza TV Markíza na svojom webe.

Meno podnikateľa sa so smrťou novinára spája prakticky od začiatku. Kuciak sa totiž vo svojich článkoch venoval jeho pochybným obchodom. Kočner sa mu taktiež pred smťou teleofnicky vyhrážal a hovoril, že bude hľadať špinu naňho aj na jeho blízkych. Kočner je okrem toho obvinený v takzvanej kauze televíznych zmeniek a nachádza sa v sprísnenej kolúznej väzbe v Leopoldove.

Prečo bol Kočner obvinený až teraz zdôvodňujú prokurátori tak, že sa viac o tom rozprávalo, ako mali dôkazov. Novinárov zaujímalo, či sa bude vyšetrovať ďalej aj telefonát Roberta Fica s Vadalom, keďže končí spoločný vyšetrovací tím s Talianmi. Prokurátor odpovedal, že to vyšetrovať nebudú, pretože sa to stalo v roku 2012 a oni vyšetrujú vraždu z roku 2018. Na otázku prečo nie je obvinený Peter Tóth prokurátori odpovedali, že sa vedie sa samostatné trestné stíhanie za sledovanie a predpokladajú, že v tejto veci bude v krátkej dobe rozhodnuté.

Denník Plus JEDEN DEŇ a portál www.pluska.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí do portfólia finančnej skupiny Penta.  

Mohlo by vás zaujímať: