Ako informuje portál aktuality.sk, Marián Kočner môže nerušene sledovať médiá a mať tak vedomosti o tom, ako prebieha vyšetrovanie. Môže totiž sledovať televízor, počúvať rádio a mať k dispozícii dennú tlač. „Obvinený bez ohľadu na dôvody väzby môže na vlastné náklady používať v cele vlastný rádioprijímač a televízny prijímač. Musia spĺňať podmienky bezpečnej prevádzky a nesmú mať inštalované zariadenie umožňujúce nedovolený prenos informácií,“ vysvetľuje pre aktuality.sk riaditeľ kancelárie šéfa Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž.

Kočner má právo si objednať dennú tlač a časopisy. Pravdepodobne ich aj číta, hoci väznica, ani jeho obhajca o tom neinformujú.

Sledovanie televízie a počúvanie rozhlasu v Leopoldove je možné od 7.00-11.00, od 12.00 – 15.00, od 15. - 16.30, od 17.15 – 18.00 a od 19.00 do 21. hodiny. Ide teda aj o časy, kedy je na obrazovkách televízne spravodajstvo.

Marián Kočner je momentálne obvinený v ekonomických veciach, no jeho meno je spájané najmä s brutálnymi vraždami Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.