Tí, ktorí by mali byť vzorom morálky, slušnosti, etiky a bezúhonnnosti, sa čoraz viac dostávajú do podozrení s kontaktmi na ľudí zapletených do vraždy mladého páru. Avšak bez vyvodenia osobnej či trestnej zodpovednosti. Preto sa rozhodli pozostalí nemlčať a do sveta vykričať svoje pocity a vyzvať zodpovedných na konanie. Ako prvý prišiel na rad bývalý prvý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky. 

 


Ten musel zo svojho postu odstúpiť po tom, ako vyšlo najavo, že si s Mariánom Kočnerom, obivneným z objednávky vraždy, vymenil okolo 430 esemesiek s dôvernými informáciami a mal s ním priateľský vzťah. No Šufliarsky ich odmieta zverejniť napriek tomu, že teraz je podozrievaný z kamarátstva s Kočnerom, o ktorom sa hovorí, že kontakty s vplyvnými používal na svoje záujmy. Navyše, ide o vážnu vec, akou je vyšetrovanie vraždy. Malo by byť teda aj v záujme Šufliarskeho, aby vyvrátil všetky pochybnosti v súvislosti so svojou osobou.  

 


Preto ho Kuciakovci a Kušnírová verejne vyzývajú, aby tak urobil. “Spravodlivosť je viac ako zákon, priznanie viny je to, čo robí ľudí veľkými. Mal by ste komunikáciu s Kočnerom zverejniť. Žiadame vás o to,”napísali v otvorenom liste. A hneď aj pridali dôvod, prečo by to mal urobiť: “Lebo netušíte, čo prežívame. Zobrali nám najcennejšie, čo sme mali. Možno aj vaším pričinením boli zastrelení dvaja mladí ľudia a zničené životy ich blízkych. Nezverejnenie vrhá na vás večný tieň viny a keď raz pravda uzrie svetlo sveta, budú sa za vás vaši blízki hanbiť. Pravdy sa bojíte?” List písali u Zlatici Kušnírovej (54) počas osláv narodenín krstniatka Jána a Martiny - dcéry Martininho brata. A pre istotu si to nahrávali, aby ich konšpirátori nemohli obviniť, že im ho niekto nadiktoval. 

Investigatívny novinár Jána Kuciak († 27) a jeho snúbenica Martina Kušnírová († 27).
Investigatívny novinár Jána Kuciak († 27) a jeho snúbenica Martina Kušnírová († 27).
Zdroj: archív


Nahnevaná Zlatica však ide ešte ďalej. Komu posiela svoj ďalší odkaz?