ÚŠP zamietol 15. apríla sťažnosť podnikateľa Mariana Kočnera a jeho obhajcu voči obvineniu v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Následne (25. 4.) bolo uznesenie doručené obhajcovi a deň predtým aj podnikateľovi do väzenia v Leopoldove. O mimoriadnom opravnom prostriedku by mal v budúcnosti rozhodovať generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

"Včera som podal mimoriadny opravný prostriedok na GP SR, podľa paragrafu 363 Trestného poriadku, z dôvodu, že iba jeden deň po zamietnutí mojej sťažnosti proti vzneseniu obvinenia mi vyšetrovateľ v danej veci oznámil, že už môžem nahliadnuť do spisu, nakoľko moja sťažnosť voči obvineniu bola zamietnutá," zdôraznil ďalej pre TASR advokát Para.

"Je teda zrejmé že neumožnenie študovať spis obhajobe sledovalo len jeden cieľ - a to znemožnenie efektívne odôvodniť sťažnosť voči obvineniu,"domnieva sa Para. Podľa dozorového prokurátora ÚŠP, ako pripomenul Para, pritom odpadla prekážka nemožnosti nahliadnuť do spisu už 3. apríla. Avšak ani napriek tomu vyšetrovateľ obhajcovi, podľa jeho vyjadrenia, pred rozhodnutím o sťažnosti neumožnil spis študovať. Vznesenie obvinenia je podľa jeho slov celkom zrejme nezákonné, účelové a bez dôkazov.

"Návrh obvineného M. K., podaný prostredníctvom jeho obhajcu na zrušenie uznesenia vyšetrovateľa o vznesení obvinenia z 8. marca tohto roku v trestnej veci úkladnej vraždy, bol na GP SR zaevidovaný 2. mája. Bude vybavený zákonným spôsobom,"uviedla v piatok pre TASR hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

Pokračovanie na ďalšej strane.